Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Munteanu Corneliu <>

Am rugamintea sa trimiteti in zona lucratori de politie care pot sa se exprime cat de cat civilizat.
Astazi s-a reusit sa se dea peste cap cu totul circulatia de aici, ma refer la intervalul
8.30 - 9.
In dorinta fluidizarii traficului dinspre B-dul Pipera (banuiesc ca locuiesc aici persoane importante care nu au timp sa dea prioritate la sensul giratoriu), s-a blocat accesul spre Petricani a celor care veneau dinspre Sos Popasului si o luau la dreapta spre sensul giratoriu, conform indicatorului de circulatie de acolo. Odata ajunsi in sensul giratoriu am fost dirijati cu brutalitate pe B-dul Pipera. Evident, am intors ca toti ceilalti folosind parcarile institutiilor , incurcand si mai mult circulatia.
De la sensul giratoriu pana la strada F-ca de Glucoza unde m-am oprit, pustiu, iar pe sensul invers de deplasare, nebunie. Mentionez ca merg zilnic pe acest traseu si inainte de interventia echipajelor de circulatie se putea circula acceptabil, cu exceptia perioadelor cand era pusa bariera de pe Sos Petricani.
In speranta ca mesajul meu va fi luat in seama (ceea ce nu cred), va doresc o zi buna.