Buna seara! Va rog din suflet sa ma lamuriti si pe mine intr-o problema. In 2008, am fost implicata intr-un accident de circulatie, in urma caruia mi s-a suspendat permisul pentru 60 de zile, pentru neacordare de prioritate, deoarece eram incepatoare. Am facut contestatie si am pierdut procesul. Dupa ce judecatoria mi-a trimis comunicarea ca am pierdut procesul, m-am prezentat la politie sa-mi predau permisul. Acolo mi s-a spus, ca nu-mi pot retine permisul pana nu vine hotararea definitiva, sa merg acasa si sa astept pana imi trimit dispozitia de suspendare. Asa am si facut. Numai ca aceasta dispozitie a venit abia acum, dupa 5 ani. Si pe langa cele 60 de zile, perioada s-a majorat cu inca 30 de zile pentru ca nu am predat permisul in 15 zile de la data ramanerii definitive a hotararii judecatoresti, desi chiar de la politie mi s-a spus sa astept ca ma cheama dansii. Cum pentru un diagnostic medical corect consulti mai multi medici, mi-am permis sa va rog sa-mi spuneti daca e corect ce mi se intampla. As vrea sa va intreb daca perioada de suspendare mai poate fi micsorata, daca in cei 5 ani nu am avut nici o abatere. Va multumesc!