Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Nesanctionarea unui sofer potential periculos...

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 24, Nivel: 1
    Progres nivel: 47%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 26
    Activitate globală: 0%

    Data înscrierii
    06.11.2013
    Postări
    1
    Puncte
    24
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Nesanctionarea unui sofer potential periculos...

    Buna ziua !


    Tocmai am fost oprit de ag. Andrei Florin de la BP. SSPS 1-6 (asa pare ca scrie pe procesul verbal...) pe bd. Ion Mihalache (data de 5 nov. 2013), pt nepurtarea centurii.
    Trec peste comentariul absolut nelalocul lui, formulat de ag. Andrei Florin: "dovedeste lipsa de respect pt ceilalti participanti la trafic". Adica nu-i respect EU daca nu port centura?! E riscul meu si optiunea mea. Asta se invata la scoala de agenti de politie?
    Dar in fata mea a fost oprit un BMW seria 3, model E36 (fabricatie 1991-1997), rosu- inchis, numarul se termina cu VIC sa JIC, (nu mai retin, din pacate) care tocmai facuse slalom printre celelalte masini si depasise pe linia de tramvai, CU O VITEZA CONSIDERABILA. M-am bucurat ca astfel va fi scos din trafic unul din multii inconstienti ce pericliteaza circulatia in Bucuresti. Eu, inafara de masina, ma deplasez si cu scuterul si bicicleta, deci stiu pe riscul meu, ce spun !

    Dar nu !

    BMW-ul seria 3 fost lasat sa plece foarte repede, in timp ce mie ag. Andrei Florin se chinuia 10 min sa imi scrie procesul verbal. Atat acesta, cat si colegul sau, CARE A REFUZAT SA ISI DEA NUMELE, nu au vrut sa imi spuna daca soferul acelui BMW a fost sau nu amendat, sanctionat in vreun fel sau daca purtase centura!
    Poate al doilea agent, care nu si-a spus numele, a fost intimidat de soferul BMW-ului rosu-inchis, sau i s-a promis ceva (nu cred ca i s-a dat, deoarece nu era singur in masina, dar... traim in Romania); cert e ca BMW-ul a plecat bine-mersi ! Pentru a mai incalca regulile de circulatie si alte dati si a profita de agenti slabi.
    Rog sa se faca dreptate in acest caz si sa fie sanctionati, daca se va gasi de cuviinta, cei vinovati.

    Cu alte cuvinte, daca pe mine ma amendati pentru o bagatela (repet, poate fi o optiune personala), de ce altul, PERICULOS, sigur recidivist in incalcarea regulilor codului rutier, pana acum si de acum incolo, de ce acesta sa scape nepedepsit, cu complicitatea insasi a politiei? Ce incredere sa mai avem in politie? Daca zvonurile si povestile pe care pana acum doar le auzeam despre politistii rutieri sunt adevarate? Sub ochii nostri? Nu da de gandit?

    Si eu am BMW (de asta m-a oprit ag. Andrei Florin, sunt sigur), dar conduc de 18 ani fara probleme, nu beau alcool, nu depasesc viteza (am limitator voluntar al vitezei!) si ma simt revoltat cand in fata mea, sub ochii mei, e lasat sa plece exemplarul tipic al "soferului" inconstient si periculos: pustanul cu BMW (seria 3...)


    Va multumesc anticipat si contez pe onestitatea dvs, as vrea sa ma adresez cu aceasta plangere si unui for oficial, as vrea ca macar sa cunosc numele acelui agent care nu a vrut sa si-l decline, cand eu m-am prezentat. Si m-as bucura sa luati masurile care se impun.


    Camil Iamandescu

    -1 Nepermis! Nepermis!
    Ultima modificare făcută de Camil; 06.11.2013 la 01:11.

  2. #2
    Plutonier Adjutant Sef
    Puncte: 1.750, Nivel: 25
    Progres nivel: 50%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 50
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    Turat la maximum1000 Puncte ExperienţăÎnregistrat de un an
    Premii:
    Premiul pentru Postări Frecvente
    Avatarul lui rusy
    Data înscrierii
    29.01.2013
    Postări
    414
    Puncte
    1.750
    Nivel
    25
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 65/40
    Oferit: 17/48
    Putere Rep
    12
    Da ai vazut tu repede scobitoarea din ochiul altuia nu bârna din ochiul tau.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. Situatii cu potential de risc.
    De srbncatalin în forumul LEGISLATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 10.09.2013, 08:32
  2. Situatii cu potential de risc.
    De srbncatalin în forumul EDUCATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 06.02.2013, 12:37
  3. Sofer XXX
    De cosma_cosmin în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 07.06.2011, 16:51
  4. Sofer de sofer - AR-01-LEU
    De Ciombe în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16.04.2010, 13:07
  5. Noroi periculos! Faceti ceva!
    De politiarutiera2 în forumul ACCIDENTE
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 16.03.2010, 13:15

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •