Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: "Probleme mari" la traseu

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    "Probleme mari" la traseu

    Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
    Carapanceanu V.

    Ma numesc Carapanceanu Valentin si va trimit acest mesaj in speranta ca ceva se va schimba inspre bine, referitor la obtinerea permisului de conducere. Nepotul meu a sustinut examenul de conducere in urma cu doua saptamani, in zona parcului Carol si a picat datorita unor penalizari obtinute fara a avea sustinere conform legislatiei in vigoare si o sa va relatez pe scurt : nu a mentinut distanta laterala suficienta fata de de autovehiculul stationat cand a trecut pe langa el si ma rog care este distanta legala ?, a doua ''greseala'' a fost ca nu s-a bagat mai repede intr-o depasire, domnul examinator spunandu-i ca fost sanctionat ca nu s-a incadrat la conditiile de trafic, adica sa intre in masina care venea din sens opus ca sa nu se faca coloana in spatele lui. Cand se va intampla minunea sa avem proba video a examenului de conducere. Sunt nemultumit ca am suportat contravaloarea efectuarii scolii de soferi pentru nepotul meu si acum sunt nevoit sa scot mereu mai multi bani pentru un nou examen, pentru o noua examinare teoretic ceea ce mi se pare ceva de nedescris ca sa nu folosesc alt limbaj. Alt lucru ciudat este sa astepti atatea zile ca sa fii reexaminat, cand saracul elev care abia iese de pe bancile scolii de soferi, uita intr-o zi tot ce a invatat privind pregatirea practica. Cum ajutati voi cei de la Politia Rutiera, acesti oameni, sa nu mai fie un pericol pe drumul public, amanandu-le sansa sa obtina permisul de conducere, cand au totul proaspat tiparit in memorie. Experienta se capata pe traseu nu stand in scaun si tocind legislatia rutiera care este foarte paralela cu cea din comunitatea Europeana. Nu v-as fi scris daca nu eram foarte suparat, nepotul meu a crescut fara tata si am vrut sa-l ajut sa obtina un permis de conducere care sa-i ofere o sansa in plus la obtinerea unui loc de munca. Sper ca intr-un final sa obtina acest permis si domnul examinator daca e sa-l pice sa o faca pentru motive mai serioase.
    Va multumesc anticipat daca o sa aveti timpul sa cititi mesajul meu si sper ca cineva sa-si dea seama ca trebuie schimbat ceva.
    Cu sinceritate,
    Valentin Carapanceanu

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Plutonier Adjutant Sef
    Puncte: 1.750, Nivel: 25
    Progres nivel: 50%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 50
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    Turat la maximum1000 Puncte ExperienţăÎnregistrat de un an
    Premii:
    Premiul pentru Postări Frecvente
    Avatarul lui rusy
    Data înscrierii
    29.01.2013
    Postări
    414
    Puncte
    1.750
    Nivel
    25
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 65/40
    Oferit: 17/48
    Putere Rep
    12
    In primul rand, nu Politia Rutiera se ocupa de examinari. Iar, in al doilea rand, cum sa primeasca nepotul un permis daca el uita legislatia de pe o zi pe alta?! Pai atunci el este un pericol pe drumurile publice.

    1 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 24.06.2014, 13:11
  2. O parcare "epica"- intr-un spatiu mai mic decat masina!!! :)
    De merlin în forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 02.03.2013, 00:11
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 28.02.2013, 23:04
  4. examenele psihologice sunt doar "in terorie"
    De gabi în forumul EXAMENUL MEDICAL SI CEL PSIHOLOGIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 26.01.2013, 00:11
  5. Agent din "serv. autostrazi" poate da amenda in Bucuresti ?
    De politiarutiera2 în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.05.2010, 14:38

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •