Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: B 30 ydk

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 41, Nivel: 1
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 9
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    Înregistrat de 7 zile

    Data înscrierii
    03.10.2013
    Vârstă
    38
    Postări
    1
    Puncte
    41
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    B 30 ydk

    Buna seara,

    Pe data de 03.10.2013, in intervalul orar 18:00 -18:30 ma aflam pe trecerea de pietoni din fata Stadionului Olimpia (Calea Vitan nr.176-204, sector 3, Bucuresti).Veneam pe o ploaie torentiala, cu grindina, cand am pasit pe trecerea de pietoni. Automobilul de pe banda 1 a oprit la trecere , cand era sa fiu accidentata mortal de cel de-al doilea, o Toyota bej aurie de teren cu nr de inmatriculare B 30 YDK.

    Din cate stiu eu, sa ploua torential nu insemna sa incalci toate regulile de circulatie ca esti grabit/ ud/ frustrat.
    Stiam ca regulile de circulatie se aplica oricum si oricui si nu tin cont de conditii meteorologice.

    Fac apel la dumneavoastra sa fie luata in considerare reclamatia mea, avand in vedere fluxul de stiri despre accidente rutiere provocate de soferi adormiti. Mi-i se pare evident ca daca o masina de pe banda 1 opreste la o trecere de pietoni (marcata!) sunt pietoni care vor sa traverseze si pe care nu-i intereseaza graba unora care vor sa ajunga mai repede acasa.

    De aceea, pentru o capitala mai sigura, si nu din dorinta de razbunare( nu cunosc soferul masinii), v-as ruga sa investigati numarul de inmatriculare pentru a ne proteja de soferii cu mentalitatea "E, si ce daca? Hotu' neprins e negustor cinstit!''

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Plutonier Adjutant Sef
    Puncte: 1.750, Nivel: 25
    Progres nivel: 50%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 50
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    Turat la maximum1000 Puncte ExperienţăÎnregistrat de un an
    Premii:
    Premiul pentru Postări Frecvente
    Avatarul lui rusy
    Data înscrierii
    29.01.2013
    Postări
    414
    Puncte
    1.750
    Nivel
    25
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 65/40
    Oferit: 17/48
    Putere Rep
    12
    Orice abatere la regimul circulatiei poate fi constatata direct de politist.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •