> Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
> Laura Dumitrescu <>
>
> Azi, 24 sept, ora 12:30, pe str. Academiei, sector 1, Bucuresti, in fata Facultatii de Arhitectura, circulam regulamentar pe bicicleta inspre Ion Campineanu, pe marginea din dreapta a drumului, avand lumini fata spate si spite reflectorizante.
> Un taximetrist avand nr. de inmatriculare IF 35 PEL si nr. masinii 3068 m-a claxonat insistent (desi in fata mea, la circa 2 m, era urmatoarea masina din coloana, era aglomerat, iar eu, cum am zis, circulam pe dreapta). Neavand unde sa ma duc, am continuat sa merg pe langa masinile parcate pe dreapta. In acest moment, taximetristul m-a depasit, a tras botul masinii in fata mea (in timp ce eu mergeam), a coborat din masina si m-a amenintat cu bataia. Am martori 2 sau 3 jandarmi de la Excelsior Center de la parcare.
> Mentionez ca sunt fata, am 24 de ani si 50 de kg, si l-am amenintat ca ii fac reclamatie, in rest nu i-am vorbit urat si nu am facut semne obscene.
> Cum procedez, vreau sa il reclam. Compania de taximetrie Pelicanul mi-au zis la telefon ca "il vom trage de urechi"...
>
> Astept un raspuns. Va multumesc, Laura Dumitrescu