Va salut
Sunt pt prima oara pe forum dar cu o problema unica cred in istoria lui

Ca sa intelegeti mai bn o sa incepem cu inceputul povestii
In data de 06.06.2012 am condus in comuna Comana o masina cu nr provizorii ce expirase in urma cu doua zile [IMG]file:///C:\Users\FLORIC~1\AppData\Local\Temp\ksohtml\wps_c lip_image-21267.png[/IMG] e vina mea recunosc nu am verificat actele inainte de a pleca la drum.
1 Mi sa intocmit un dosar penal iar permisul nu mi-a fost retinut de catre agent pt ca nu il aveam la mine si nici nu ma pus sa sciu in declaratia data ca am luat la cunostinta ca nu mai am dreptul de a mai conduce pe drumurile publice. Eu avind permisul, am refacut nr-le provizorii si am condus in continuare [IMG]file:///C:\Users\FLORIC~1\AppData\Local\Temp\ksohtml\wps_c lip_image-16367.png[/IMG][IMG]file:///C:\Users\FLORIC~1\AppData\Local\Temp\ksohtml\wps_c lip_image-30721.png[/IMG][IMG]file:///C:\Users\FLORIC~1\AppData\Local\Temp\ksohtml\wps_c lip_image-11532.png[/IMG]
In citeva zile a venit acasa o recomandata de la pol giurgiu in care mi se aducea la cunostinta ca trebui sa predau permisul, recomandare pt care a semnat sotia mea dar pe care a rupt-o fara sa mi-o arate vrind sa i-mi faca rau din cauza unei altercatii mai vechi [IMG]file:///C:\Users\FLORIC~1\AppData\Local\Temp\ksohtml\wps_c lip_image-10899.png[/IMG] deci am mers in continuare.
2 Am mers pina in data de 13.11.2013 cind am fost oprit in sect 5 de catre un agent de circulatie pt verificare de rutina si cind mi sa adus la cunostinta ca permisul meu e suspendat din data 06.06.2012 bineinteles ca ulterior am aflat ca pol giurgiu trimisese instiintare acasa pt prederea permisului. La o discutie mai aprina cu sotia am aflat de planul ei , bineinteles ca am intentat divort in urmatoarea zi.
In data de 14.02.2013 primesc hotarirea judecatoreasca celei de a doua infractiuni cu N.U.P si 1000 lei amenda . Tot de prin luna a 11-a 2013 vazind ca lucrurile se complica incep sa ma interesez de dosarul de la giurgiu. Dovada fara drept de circulatie o pierdusem de mult asa ca nu mai stiam nr de dosar sau pe unde ajunsese acesta. Bineinteles ca m-am lovit de birocratia din romania si toata lumea refuza sa i-mi dea date despre dosar si pe unde ar fi acesta trimitinduma de la unii la altii.
3 Timpul a trecut si in data de 04.05.2013 intorcindu-ma cu copilul grad 1 handicap de la spital cu masina proprie avind ca sofer unul dintre prieteni, ghinionul face ca acesta sa nu mai poata merge impreuna cu noi pina acasa, el trebuind sa plece spre spitalul floreasca unde o ruda apropiata lui fusese internata de urgenta, asa ca am decis impreuna sa plece cu taxiul intracolo eu urmind sa chem telefonic un alt prieten pt a ne duce pina acasa. A doua zi fiind pastele bineinteles ca nu am gasit pe nimeni disponibil sa ma ajute spunind ori ca au baut ori ca nu sunt prin bucuresti ... (probabil si satui de nenumaratele dati cind am apelat la ei).
Am stat vreo doua ciasuri cu copilul in caldura din masina si deja avea stari de voma si ameteli din cauza tratamentului. Sunt parinte, si constrins de situatie am decis sa conduc pina acasa sperind ca nu o sa se intimple nimic incurajinduma ca distanta pina nu ar fi foarte mare. Nu a fost asa iar in citiva km un echipaj al pol rutiere bucuresti ma tras pe dreapta asa ca mam ales cu inca un dosar penal.
In data de 17.07.2013 primesc hotarirea judecatoreasca a faptei din 04.05.2013 tot cu N.U.P si 1000 lei amenda , un norocos ce sa zic .
In data de 05.09.2013 primesc acasa mult asteptata hotarire de la giurgiu, merg cu toate la udriste, le implementez in calculator pe cele doua care apartineau de bucuresti dupa care cei de la ghiseu ma trimit cu ultima hotarire primita la pol giurgiu pt a implementa hotarirea acolo si ma sfatuieste ca dupa ce o implementez pot veni la ei pt a ridica permisul pt ca la ei se considera ca am ispasit pedeapsa si ca imi pot lua permisul dupa ce o implementez pe aceasta.
In aceeas zi merg la giurgiu depun hotarirea la ghiseu si pt ca la ei se implementeaza hotaririle mai greu, sa sun dupa trei zile si sa intreb de implementarea hotaririi.
Am sunat si atunci mi sa spus ca eu am 90 de zile suspendare din momentul acela.
Eu consider ca nu mai e normal sa mai stau inca 90 de zile mai ales ca asta sa intimplat acum un an si opt luni
As dori din tot sufletul daca exista cineva pe acest forum sa ma sfatuiasca si pe mine ce as putea face in continuare daca exista vre-o cale legala, judecatoreasca vreo contestatie sa ma invete cum trebuie sa o fac si catre cine sa o fac.
Va multumesc anticipat si astept raspunsurile dvs.