Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: SCHIMBARE PERMIS SPAÑOL

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.055, Nivel: 28
    Progres nivel: 55%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 45
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    08.04.2010
    Postări
    2
    Puncte
    2.055
    Nivel
    28
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    SCHIMBARE PERMIS SPAÑOL

    buna seara am si io o intrebara.am permis sapñol si vreau sa il schimb in romineste ,inainta am avut permis rominesc dar lam schimbat aici in spania pentru ca nu putem sa muncesc cu cel rominesc .si acum vreau sa ma intorc ,si sa imi schimb inapoi .ce acte sint necesara si cit timp este valabil ,si daca pot sa muncesc in rominia cu cel spañol ,,sint sofer profesionist am .B.C.E DACA CINEVA IMI POATEDA UN RASPUNS ......MULTUMESC MULT :roll: :P

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Sergent Major
    Puncte: 2.723, Nivel: 33
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 27
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    190
    Puncte
    2.723
    Nivel
    33
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: SCHIMBARE PERMIS SPAÑOL

    Se poate prescmimba permisul de conducere spaniol cu un permis de conducere românesc, cu toate categoriile (subcategoriile) înscrise în acesta.
    Documentele necesare sunt:
    - cerere de preschimbare a permisului din care s? rezulte explicit, pentru ce categorii /subcategorii corespondente celor române?ti, se solicit? preschimbarea;
    - permisul de conducere spaniol, original ?i copie, precum ?i traducerea legalizat? în limba român? a acestuia;
    - documentul de identitate al solicitantului, original ?i copie, respectiv pa?aportul, cartea de identitate provizorie, buletinul sau cartea de identitate;
    - fi?a de?in?torului de permis, completat? prin dactilografiere sau de mân?, care s? aib? ata?at? în spa?iul special destinat o fotografie color 3×4 cm sau 4×5 cm, de dat? recent? semnat? de solicitant cu pix de culoare neagr? în spa?iul special destinat;
    - fi?a medical? completat? de o unitate de asisten?? medical? ambulatorie de specialitate încheiat? cu concluzia “apt conduc?tor auto”, cu precizarea categoriei / categoriilor pentru care solicitantul este apt de a conduce autovehicule, precum ?i a eventualelor restric?ii medicale ce vor fi men?ionate în pemisul de conducere preschimbat. Fi?a are valabilitate un an de zile de la data eliber?rii;
    - certificat de cazier judiciar solicitat pentru motivul preschimbare permis de conducere.
    - declara?ia notarial? pe propria r?spundere a solicitantului din care s? rezulte ca permisul de conducere depus la preschimbare este autentic, c? titularul acestuia nu mai posed? alt permis de conducere na?ional românesc ori str?in ori un duplicat al acestuia, c? nu a declarat pierderea sau furtul acestuia la organele emitente sau la alte autorit??i , precum ?i faptul c? nu i s-a anulat sau suspendat dreptul de a conduce.
    - contravaloarea permisului de conducere – 68 lei (CEC)
    Permisul de conducere românesc este valabil 10 ani, este editat în concordan?? cu cele mai noi prevederi ale legisla?iei europene în domeniu, fiind recunoscut pe întregul spa?iu al UE.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •