Următorul mesaj v-a fost trimis prin formularul Contactează-ne al PolitiaRutiera.ro Forum de către Ileana Popa ( ).

------------------------------
--

vreau sa ma inscriu pe forum ca sa raportez un incident de huliganism in trafic pe care altfel nu am unde sa il raportez - de la politia rutiera m-au trimis la sectia de politie 12, de la sectia de politie 12 m-au trimis la sectia 10, de acolo m-au trimis la interior 22311, la 22311 mi-au spus ca sunt foarte ocupati si ca sa revin maine, sau sa depun in scris o plangere impotriva celui care m-a agresat in trafic, undeva la un sediu din Piata Unirii.
In timpul asta, respectivul conducator AUDI (ca doar nu era sa aiba Dacia Logan!) se plimba liber prin Bucuresti, si mai inghesuie si alte soferite pe carosabil, mai tipa si la ele, le mai si injura si scuipa, cum a facut si cu mine. Ce trebuie sa fac pentru a notifica pe cineva in tara asta despre faptul ca masina AUDI alba, cu numarul de inmatriculare B-191-BLY este condusa de un huligan, care goneste prin Bucuresti cu mult mai mult decat viteaza legala, si considera ca este normal daca i se pare el ca a facut cineva ceva gresit, sa urle, sa claxoneze, si injure si sa scuipe persoana respectiva, PENTRU CA POATE - in jur nefiind nici o patrula de politie, fiind duminica. Daca ma baga sub tramvai, sau intr-un stalp, probabil ca aveam cui sa raportez - daca ma scapam cu viata, asa trebuie sa umblu cu jalba in protap, de parca eu sunt delincventa, nu el!