Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Ma sicaneaza? Cum scapam de specia asta de retardati?

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    Ma sicaneaza? Cum scapam de specia asta de retardati?

    Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
    Pacuraru Tudor <yo3hbn@yahoo.com>

    Buna ziua!
    In seara de 2 aprilie a.c. orele 2140 - 2145 calatoream pe DN1 dinspre com. Pucheni spre com. Romanesti (PH). Din spate a venit auto PH67TAX, cu viteza foarte mare. Intrucat nu am reusit sa ma dau din calea sa la timp, a inceput sa ma sicaneze, simuland un acrosaj. Familia mea, aflata in masina, a fost profund afectata.
    Avand in vedere situatia, cum actionati pentru reducerea agresivitatii in trafic a unor soferi care ar avea nevoie, in mod evident, de evaluare psihologica?
    Cu stima,
    Tudor Pacuraru
    >

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.034, Nivel: 28
    Progres nivel: 34%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 66
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    08.04.2010
    Postări
    1
    Puncte
    2.034
    Nivel
    28
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Ma sicaneaza? Cum scapam de specia asta de retardati?

    Tudore, stai tu linistit ca nu esti nici primul si sigur nici ultimul care pateste asa ceva (nu stiu daca nesimtirea poate fi evaluata de psihologi, inconstienta poate da).
    Nu trebuie sa conduci prea multi km. pe DN1 (E85, etc) ca sa vezi:
    - depasiri pe linie continua
    - oameni foarte grabiti care fac presiune cu flash-uri (si daca nu te dai din calea lor trebuie sa suporti macar o injuratura). Cred ca acum doua zile mi-a taiat cineva fata pt. ca in spatele lui il tot presa unul cu luminile - O astfel de presiune psihologica poate fi un factor generator de accidente)
    - unii care arunca tot felul de gunoaie pe geam
    - altii care merg cu proiectoarele chiar daca nu e nici o problema de vizibilitate (dar da bine la look si oricum conteaza sa vada ei) - iar un factor care genera accidente (si dupa aceea pe cine cine sa iei si de unde?)
    - altii care nu mai semnalizeaza (probabil fac economie de curent :lol:) - mai conteaza ca poti produce un accident de la o simpla semnalizare?
    - depasirea atunci cand se sta in coloana (niciodata n-am vazut echipaj de politie care sa stea prin astfel de zone)

    Imi este foarte greu sa cred ca politia nu cunoaste cele enumerate mai sus, cum la fel de greu imi este sa cred ca politia face ceva in privinta asta.
    N-am auzit si n-am vazut (nici macar la TV unde ar fi trebuit sa vedem permanent, zi de zi) pe nimeni care sa ia amenda sau sa ramana fara permis pt. nesimtire - never ever

    Si cum fenomenul ia amploare, draga Tudore, ori stai in casa ori faci si tu ca ei :D (pt. ca pana la urma a devenit ceva nomal :( )
    Trebuie sa te adaptezi :lol:

    Bye Bye

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.924, Nivel: 27
    Progres nivel: 24%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 76
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    05.06.2010
    Postări
    4
    Puncte
    1.924
    Nivel
    27
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Ma sicaneaza? Cum scapam de specia asta de retardati?

    sunt de acord cu pedepsirea speciei agresive si in general a celor care "deranjeaza" participantii la trafic prin diverse gesturi sau comportamente.

    acum as vrea totusi sa mai specific un lucru, nu stiu daca este cazul si aici dar... am constatat de mai bine de 10 ani de cand bat coclaurile patriei ca romanii "s-au nascut" pe banda a doua... trist dar adevarat... ceea ce nu justifica oricum sicanarea sau comportamentul de manelist.

    nu stiu de ce nu sunt admise inregistrari video cu participanti la trafic ce incalca reguli sau dau dovada de nesimtire de catre politie, in sensul de a penaliza soferii mitocani pe baza unei inregistrari video... as putea sa trimit unul pe zi in mod cert ! daca ati pune o amenda modica de 100 RON si s-ar mai gasi cativa oameni de bine ar iesi tara din criza sau... cel putin n-ar mai taia pensiile si alocatiile (pe bugetari nu-i plang ca nu mi-au mai ramas lacrimi)

    traim in romania...

    0 Nepermis! Nepermis!

  4. #4
    Soldat Fruntas
    Puncte: 1.566, Nivel: 23
    Progres nivel: 66%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 34
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    27.12.2010
    Postări
    25
    Puncte
    1.566
    Nivel
    23
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Ma sicaneaza? Cum scapam de specia asta de retardati?

    Mergeai cumva pe banda 2 cu viteza melcului , fara sa te uiti din 5 in 5 secunde in retrovizoare , ca sa vezi ce vine din spate ? Daca da , bine ti-a facut , daca nu , asta e , nu e prima si nici ultima oara.

    0 Nepermis! Nepermis!

  5. #5
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.421, Nivel: 22
    Progres nivel: 21%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 79
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    20.02.2011
    Postări
    4
    Puncte
    1.421
    Nivel
    22
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Ma sicaneaza? Cum scapam de specia asta de retardati?

    @LIL

    DN1 nu e autostrada si daca "viteza melcului" inseamna viteza legala, inseamna ca tu nu stiu la ce act normativ te raportezi atunci cand faci astfel de afirmatii. Citeste bine ordonanta privind circulatia pe drumurile publice si apoi apuca-te de scris! Simt ca e de datoria mea sa remrc din nou: Esti impotriva curentului pe acest site. Probabil ca esti un comun in trafic (obraznic, necivilizat etc.), dar esti un paria aici, deal with it!

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •