Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Mihaila Dragos <>

Saptamana trecuta daca nu muream oricum ajungeam la spital in stare grava din cauza unor incalcari ale legii si nesimtirii crase de care dau dovada unele persoane.dupa cum vedeti si din poza trotuarul este ocupat in proportie de 100% desi in legea nr.177 spune foarte clar ca trebuie sa ramana in partea opusa carosabilului minim 1,5 m,in acest loc saptamana trecuta era parcata o duba de 3,5 tone exact in acelasi loc si ocupand trotuarul in proportie de 100%.In momentul cand am iesit dupa acea duba,nici nu stiu cum am reusit sa evit ( treceau autovehicule in ambele sensuri) acel accident.
Intotdeauna in aceasta zona pietonii sunt fortati sa mearga pe partea carosabila,iar in momentul cand circula autovehicule in ambele sensuri trebuie sa te strecori printre masini si sa astepti sa nu mai treaca nici un autovehicul pt.ati continua drumul.
Dupa cum se vede in poza in departare la circa 200 metri avem intersectia str.rasaritului(pe care ma aflam)si str.liniei,unde este un teren viran sa parchezi zeci de autovehicule dar din pacate ne riscam viata pt.ca unii isi vor parcate autovehiculele in fata blocului