Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Chitescu George <>
Buna ziua , am urmatoarea problema , in data de 11 .12 mi a fost suspendat permisul pentru 30 de zile depasirea coloanei la semafor , am vrut sa fac constestatie pe data de 23.12.2009 dar in data respectiva nu mai era nimeni la judecatorie , si la indicatiile unor angajati ai judecatoriei am depus contestatia respectiva la oficiul postal aflat la parterul judecatoriei ,urmand ca contestatia sa se inregistreze pe data de 5.1.2010, zis si facut,

Intre timp eu nu am mai fost sa cer si certificat de grefa ca sa mi ridic permisul , hotarand totusi sa mi ispasesc pedeapsa de suspendare 30 de zile care expira pe data de 26.1.2010
In data de 27 am fost la politie sa ridic permisul dupa trecerea celor 30 de zile de suspendare , doar ca mi au spus ca mi pot elibera permisul doar cu certificat de grefa de la judecatorie .
Lucru care l am si facut in data de 28 am ridicat permisul .

Acum intrebarea mea este , ce as putea sa fac sa anulez procesul si sa nu mai stau inca 30 de zile , ca din cate am inteles perioada aceasta in care a fost permisul la ei nu se considera perioada de suspendare...

Deci ce pot face astfel incat perioada de suspendare sa fie echivalata intrun fel cu perioada 26 decembrie -27 ianuarie ?