Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: gasiti solutii pt violenta in trafic

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.068, Nivel: 28
    Progres nivel: 68%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 32
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    03.04.2010
    Postări
    3
    Puncte
    2.068
    Nivel
    28
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    gasiti solutii pt violenta in trafic

    Cred ca a devenit o problema sociala,Politia Romana ar trebui sa fie cat mai prezenta-n trafic sau cel putin sa supravegheze traficul atent prin introducerea unor camere de luat vederi.Atata nemernicie din parte unor soferi nu trebuie tolerata la nesfarsit.Femeile in majoritatea lor sunt agresate frecvent in trafic, de mitocani care considera ca si-au cumparat soseaua,injurand ,facand semne obscene,scuipand etc.,am patit asta de curand cu un individ de la o firma(B-09-VIN) care m-a apostrofat ca am *indraznit* sa depasesc un camion inaintea lui(tin sa precizez ca eram in spatele camionului)si am considerat asta ca o prioritate,semnalizand in prealabil.Mai apoi m-a depasit si pt ca traficul nu era f. aglomerat m-a sicanat in trafic,punand frane bruste repetate,probabil dorea sa simuleze un accident ca sa i se repare masina,dupa care a coborat ca sa ma loveasca.Este incredibil,nu-i asa?Din pacate mi-am auzit frecvent prietenele soferite ca au deseori probleme in trafic,o alta a fost amenintata in plina intesectie cu o bata.O alta problema cu care ne confruntam in general sunt soferii care depasesc coloana de masini in stationare(vezi Prelungirea Ghencea spre Centura).Nu am vazut sa fie oprit un astfel de contravenient in rarele ocazii cand Politia este in intersectie,din pacate.

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    mariuscl77
    Guest

    Re: gasiti solutii pt violenta in trafic

    Politia nu poate face nimic, chiar daca depui plangere sau reclamatie impotriva vreunui sofer. Acela va veni cu o alta declaratie in care sa te scoata pe tine vinovat sau sa se disculpe si eventual mai aduce si ceva "martori" (prieteni, vecini de bloc). Si in felul asta e cuvantul tau impotriva cuvantului lui. Politia poate da amenzi AMBILOR soferi iar apoi cel agresat poate cere in instanta anularea amenzii, caz in care se ajunge la proces. Singura modalitate este sa fii nesimtit si sa nu incerci sa eviti nici un accident in care nu esti vionovat, ba chiar sa il fortezi daca se poate. In cazul asta vor fi probe fizice. Sau in cazul in care nu se poate asta, sa incerci sa ai cat mai multi martori din randul soferilor aflati la fata locului (daca ai norocul de asa ceva). Si sa te rogi sa fie si de acord sa mearga la politie sa dea o declaratie, pentru ca daca refuza, nu ii poate obliga nimeni. Acestea fiind spuse, chiar sunt curios ce solutii gasiti pentru stoparea violentei in trafic?!

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.068, Nivel: 28
    Progres nivel: 68%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 32
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    03.04.2010
    Postări
    3
    Puncte
    2.068
    Nivel
    28
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: gasiti solutii pt violenta in trafic

    Domnule Marius stiu acest lucru(si anume ca este greu de dovedit o asemenea fapta),de aceea nu am luat nicio masura si este dureros pt. ca insasi legislatia nu ne ajuta,nu este mai ferma ,inca o data ma repet poate ,ar trebui o mai mare implicare in trafic din partea politistilor.In concluzie degeaba venim noi cu solutii,fie ele si legislative daca nu sunt puse si-n practica.Caci de frecventa scuza ,nu avem bani pt dotari ,etc,ne-am cam saturat.Nu-i asa? Era sa uit, ce parere aveti de testarile psihologice?Se iau cu mare usurinta,cu relatii,am auzit de cazuri in care totul a fost o simpla formalitate.Si aici ar fii o mare problema cu testare psihologica.Cred ca aceasta agresivitate este dobandita genetic,mi-e greu sa cred ca si-o manifesta numai in trafic.Sunt persoane fara cultura,lipsite de educatie,cu tare si frustrari f.f.mari.

    0 Nepermis! Nepermis!

  4. #4
    Soldat Fruntas
    Puncte: 1.566, Nivel: 23
    Progres nivel: 66%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 34
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    27.12.2010
    Postări
    25
    Puncte
    1.566
    Nivel
    23
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: gasiti solutii pt violenta in trafic

    Cum se face ca in majoritatea cazurilor , numai "soferitele" se pling de violenta in trafic ? Poate fiindca conduc atit de bine ? :lol:
    Ciudat , cite asa zise soferite erau sa ma calce cind mergeam pe 2 roti. Una m-a injurat ca la usa cortului , ca nu ma dau la oparte , de pe banda mea , ca sa treaca ea , ca avea masina.
    Nu se stie ca femeile nu au ce cauta la volan ???? Pe cind un examen diferentiat pe sexe ?

    0 Nepermis! Nepermis!

  5. #5
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.068, Nivel: 28
    Progres nivel: 68%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 32
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    03.04.2010
    Postări
    3
    Puncte
    2.068
    Nivel
    28
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: gasiti solutii pt violenta in trafic

    Daca tu esti misogin,da-mi voie sa fiu si eu misandrina("vezi in Dex"!),n-ai vrea tu o tara cu" oameni" ca tine?Eu da, crede-ma!M-as simti mai in siguranta, si nu numai in trafic.

    0 Nepermis! Nepermis!

  6. #6
    Soldat Fruntas
    Puncte: 1.566, Nivel: 23
    Progres nivel: 66%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 34
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    27.12.2010
    Postări
    25
    Puncte
    1.566
    Nivel
    23
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: gasiti solutii pt violenta in trafic

    Nu sint misogin , sint realist. Cel mai mare pericol , femeia la volan. Intreaba pe cine vrei. Voi nu puteti parca corect , dar sa mai mergeti si in trafic. :lol:

    0 Nepermis! Nepermis!

  7. #7
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 957, Nivel: 17
    Progres nivel: 57%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 43
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered500 Experience Points

    Data înscrierii
    04.10.2011
    Postări
    7
    Puncte
    957
    Nivel
    17
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: gasiti solutii pt violenta in trafic

    Solutii pentru violenta in trafic?!
    Simplu,mai mergeti la munca si cu mijloacele de transport in comun si numai traversati strada cu Loganul!
    Pina la coltul strazii va duceti cu Loganul sa luati o paine
    Al DRACU BUN MAI ERA CEAUSESCU DE DADEA CARBURANTII CU RATIA!

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •