Cred ca a devenit o problema sociala,Politia Romana ar trebui sa fie cat mai prezenta-n trafic sau cel putin sa supravegheze traficul atent prin introducerea unor camere de luat vederi.Atata nemernicie din parte unor soferi nu trebuie tolerata la nesfarsit.Femeile in majoritatea lor sunt agresate frecvent in trafic, de mitocani care considera ca si-au cumparat soseaua,injurand ,facand semne obscene,scuipand etc.,am patit asta de curand cu un individ de la o firma(B-09-VIN) care m-a apostrofat ca am *indraznit* sa depasesc un camion inaintea lui(tin sa precizez ca eram in spatele camionului)si am considerat asta ca o prioritate,semnalizand in prealabil.Mai apoi m-a depasit si pt ca traficul nu era f. aglomerat m-a sicanat in trafic,punand frane bruste repetate,probabil dorea sa simuleze un accident ca sa i se repare masina,dupa care a coborat ca sa ma loveasca.Este incredibil,nu-i asa?Din pacate mi-am auzit frecvent prietenele soferite ca au deseori probleme in trafic,o alta a fost amenintata in plina intesectie cu o bata.O alta problema cu care ne confruntam in general sunt soferii care depasesc coloana de masini in stationare(vezi Prelungirea Ghencea spre Centura).Nu am vazut sa fie oprit un astfel de contravenient in rarele ocazii cand Politia este in intersectie,din pacate.