Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Blocare in parcare

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.059, Nivel: 28
    Progres nivel: 59%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 41
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    01.04.2010
    Postări
    1
    Puncte
    2.059
    Nivel
    28
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Blocare in parcare

    Astazi dimineata 01.04.2010 am vrut sa plecam la servici si surpriza cand am ajuns la masina, era blocata de un autoturism cu nr de ilfov. Am incercat sa ne facem loc dar n-am reusit, am clacsonat si am asteptat cateva minute sa apara proprietarul dar nu s-a intamplat nimik. Nu a lasat nici macar un nr de tel. Pana la urma am luat-o pe jos si bine-inteles grava la RATB.Straduta din fata blocului (aleea mozaicului) este parcata de masini pe trei randuri (una pe un trotuar si doua pe celalalt trotuar)
    Intrebare: unde as putea sa-l reclam pe acest sofer (sau in general cand mai sunt situatii din astea) si cui as putea sa ma adresez pentru o reclamatie privind parcarea pe trei randuri pe o straduta ingusta.
    Va multumesc

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.022, Nivel: 28
    Progres nivel: 22%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 78
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    14.04.2010
    Postări
    1
    Puncte
    2.022
    Nivel
    28
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Blocare in parcare

    Ma confrunt si eu deseori cu aceasta nesimtire a unora de a parca pe locul meu, cu atat mai mult cu cat exista 2 indicatoare "Parcare ADP sector 2" iar la fiecare loc de parcare exista placuta cu numarul de autorizatie si anul. Mereu ma intreb de ce se ocupa de parcari Politia Comunitara si nu Politia Rutiera? Locuiesc la 5 minute distanta de Sectia 7 si ar fi muuuult mai simplu daca ar veni cineva de acolo pentru a constata si a aplica procedura. Ma gandesc ca poate, Politia se confrunta si ea cu numarul mic de cadre dar,,,trebuie facut ceva. Nu este tocmai placut sa astepti sa sune cei de la Comunitara pe proprietar sa vina sa isi mute masina sau eventual sa astepti vreo jumatate de ora pana vine echipajul...

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •