Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Variante de raspuns Examen Teoretic

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.067, Nivel: 28
    Progres nivel: 67%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 33
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    28.03.2010
    Postări
    1
    Puncte
    2.067
    Nivel
    28
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Variante de raspuns Examen Teoretic

    Buna ziua. As dori sa stiu daca la examenul teoretic pentru a obtine carnetul de conducere pot fi mai multe variante de raspuns pentru o intreabare . Am auzit ca acum este doar o singura varianta de raspuns pentru a nu incurca prea mult pe cei care dau de carnet. Insa nu sunt sigur de acest lucru de aceea as dori sa imi oferiti un raspuns valid. Multumesc anticipat.

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    plushaa
    Guest

    Re: Variante de raspuns Examen Teoretic

    buna!eu am dat sala acum 2 saptamani si din pacate am picat,dar m-am uitat dupa fiecare raspuns dat unde am pus si 2 variante si raspunsul cu 2 variante a fost considerat corect.Cel putin asa a fost in cazul meu.

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Sergent Major
    Puncte: 2.723, Nivel: 33
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 27
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    190
    Puncte
    2.723
    Nivel
    33
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Variante de raspuns Examen Teoretic

    Potrivit Ordinului Ministrului Administra?iei ?i Internelor 1497/2006
    privind procedura de examinare pentru ob?inerea permisului de conducere,
    modificat ?i completat prin O.M.A.I. nr. 713/30.01.2009, publicat în M.O. nr. 60/2009 ?i O.M.A.I. nr. 4/8.01.2010, publicat în M.O. nr. 43/19.01.2010), art. 14. — (1) Testul de examen este precedat de 3 intrebari de acomodare. Indiferent de raspunsurile la cele 3 intrebari de acomodare, candidatul va trece la solutionarea testului propriu-zis.
    (2) Testul este generat de sistemul informatic prevazut la art. 4 alin. (1). Pentru fiecare intrebare sunt enumerate 3 sau 4 variante de raspuns, existand posibilitatea ca unul sau mai multe raspunsuri sa fie corecte. Candidatul poate raspunde la fiecare intrebare afisata in ordinea aparitiei acestora sau poate amana raspunsurile, revenind ulterior asupra lor.
    Prin urmare, v? aduc la cuno?tin?? c? testele generate în sistem informatic cuprind, în majoritatea lor, întreb?ri cu un singur r?spuns corect, dar exist? ?i câteva cu r?spunsuri multiple corecte, unde, pentru a se considera r?spuns bun, trebuiesc bifate toate variantele corecte.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •