Următorul mesaj v-a fost trimis prin formularul Contactează-ne al PolitiaRutiera.ro Forum de către ionutz ( ).

------------------------------
--

Salut,cum am specificat mai sus,am o nelamurire si anume caz concret ieri dimineata 25 01 2013 in jurul orei7,30 pe dn 17 exacat la intrarea in e85 in zona comunei balcauti un echipaj de la politia rutiera suceava format din 2 agenti efectuau control in trafic in urmatorul mod:opreau o masina,o controlau dupa care o opreau pe urmatoarea care venea indiferent de sens.In felul acesta a fost oprit si cumnatul meu,masina controlata pleaca -este oprit el-i se cer documentele fara a se i se aduce la cunostinta de ce este oprit la control dupa care i se verifica toata masina inclusiv porbagajul si este pus sa ridice capota(i se cauta nod in papura si i se gaseste)....in acest timp al 2-lea agent mai opreste o masina in spatele lui,iar primul agent terminand cu cumnatul meu trece axul soselei si mai opreste o masina care venea din sens invers.....in total 2 agenti 2masini oprite simultan fara respiro.MENTIONEZ ca nu urmareau derularea traficului, ci opreau masinile la rand-terminau cu una si o opreau pe prima care se apropia de ei,fiecare agent o masina.In felul acesta se efectueaza de multe ori controalele in zona noastra iar acest lucru nu mi se pare in regula.Intrebarea mea -- daca este normal sa vina cu pasatul de unde vin sa control in trafic in acest mod(un fel de punct fix la prima ora) timp de cca 30 minute dupa care pleaca?Va multumesc...