Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Stefan Marian <>

Buna seara!

Vreau sa va fac cunoscuta si va rog foarte mult sa luati masuri impotriva urmatoarei probleme:

In Pitesti, str. Ion Campineanu ( de la centrul de diagnostic Nicolae Balcescu in jos spre CNCD), partea stanga este plina de firme si case care locuiesc acolo si 2 benzi de circulatie pe sens.Problemele noastre, ale cetateniilor de pe acea strada sunt semnele de INTERZICERE A OPRIRII si aici vorbim de oprire nu stationare, deci nu putem sa lasam masina nici un minut sa descarcam bagajele sau cumparaturiile, in cazul meu care sufar de o hernie de disc in care nu am voie sa car mai mult de 4-6 kg, ganditi-va ca trebuie sa las masina la cateva sute de metrii pentru ca locuri de parcare libere in zona nu sunt si sa car acele bagaje.
Va scriu aceasta RUGAMINTE pentru ca tocmai astazi am primit a 2-a amenda pe anul acesta ( in 7 zile) + cate 100 Ron pentru firma de ridicari doar pentru faptul ca am lasat 5 minute masina in fata casei ca sa pot sa imi urc bagajele.
Am precizat de la inceput ca sunt 2 benzi pe sens pentru ca aceea strada nu a fost niciodata aglomerata nici atunci cand se parca legal pe acea parte, se circula destul de lejer pe o singura banda, asa cum se circula si pe sensul opus.De ce pe partea cealalta se pot parca si pe partea cu case nu? Peste strada sunt blocuri si mereu sunt ocupate acele parcari iar daca gasesti vreun loc liber risti sa gasesti masina blocata sau zgariata asa cum am patit anul trecut De asemenea v-am precizat ca pe partea noastra sunt multe firme care se plang zilnic ca li se ridica masinile clientiilor ce parcheaza acolo pentru ca nu gasesc alte locuri si ca a doua oara dupa ce au platit amenda si le-a fost ridicata masina nu se mai intorc.

Va rog din suflet in numele tuturor propietariilor de pe aceea strada sa luati in considerare aceasta sesizare si sa anulati acele semne de interzicere a opririi.
Astept un raspuns.
Va multumesc!

Stefan Marian
Tel: 0733925***>