0


Aprobare/Dezaprobare |
Primit: 24/70 Oferit: 0/0 |
Buna ziua,
Intrebarea mea este daca pot transporta un copil cu varsta de pana la 3 ani in dispozitiv special pentru transportul copiilor intr=o autoutilitara pana in 3.5 t cu 3 locuri si fara sistem airbag.
Am vazut ca din feb. 2015 exista aceasta exceptie pentru autovehiculele care nu au scaune in spate/
Multumesc frumos.
Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturiMesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.
Web: www.politiarutiera.ro
Facebook: www.facebook.com/politiarutiera
Aprobare/Dezaprobare |
Primit: 364/17 Oferit: 23/8 |
Da se poate atata timp cat este fixat intr-un dispozitiv special.
Aprobare/Dezaprobare |
Primit: 0/0 Oferit: 0/0 |
Buna ziua as avea o intrebare , doresc sa fac o calatore de aprox 50 de km , ar trebui sa duc cu mine doi copii , unu de 3 ani , iar celalalt sugar in varsta de 4 saptamani , am un scaun de copii si o scoica , dar problema e ca suntem 4 persoana mature cu tot cu sofer . Cum ar fi mai indicat sa transport copilul sugar in varsta de 4 saptamani in scoica care sa fie pe un loc din bancheta din spate sau scoica ar putea sa o tina o persoana de pe bancheta din spate? Va multumesc anticipat
Aprobare/Dezaprobare |
Primit: 364/17 Oferit: 23/8 |
Daca scoica este tinuta in brate, in eventualul unui eveniment rutier aceasta nu va proteja la fel de bine copilul ca si cand aceasta va fi fixata cu centura de siguranta asa cum prevede legea.
Aprobare/Dezaprobare |
Primit: 0/0 Oferit: 0/0 |
Toți copii trebuie să poarte centura de siguranță pe bancheta din spate a mașinii nu contează distanța parcursă.
Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)
Marcaje