Buna ziua,
as dori in primul rand solicitarea unei audiente pentru solutionarea unei probleme legate gradul de prioritate-importanta ale acestor 2 drumuri(una fiind Strada Matei Spiridon si cea de-a 2-a cea marcata cu rosu as dori sa-i identific gradul de prioritate)sau sa ma indrumati la ce institutie ar trebui sa apelez(intre timp am solicitat si de la primaria sectorului 3 si cadastru o analiza acestor 2 drumuri dupa constatarile mele una fiind strada cea de-a 2-a alee respectiv as dori sa subliniez gradul inferior de prioritate)

Acestea servind pt un accident soldat cu avarii, m-ar intersa in mod oficial care dintre acestea 2(strada matei spiridon si cealalt drum)- este prioritar din punct de vedere al administratiei strazilor bucuresti sector 3.Deoarece in urma constatarilor s-au dovedit a fi de acelasi grad si nu mie se pare normal deoarece legea prevede:”Art. 57. - Conducatorul de vehicul care patrunde pe un drum public venind de pe un drum lateral de categorie inferioara are obligatia de a acorda prioritate de trecere tuturor vehiculelor care circula pe acel drum”, e posibil sa gresesc eu ,dar as dori un raspuns, o explicatie si o harta oficiala cu gradurile de prioritate pentru a ma convinge ca am gresit si ca nu am inteles bine legislatia in vigoare!


Va multumesc anticipat!

Cu stima/Mit freundlichen Gruessen/Best regards

brand manager Iacob Rares
SC Adix Technik SRL
Mobile: +4-0734 223 191
Tel: +4-0214048189
Fax: +4-0214048188
Email: iacob.rares@adix.ro