Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Livadariu Liviu Mihai <>

Buna seara.As avea si eu o nelamurire.In seara zilei de 18.11.2011 mi s-a retinut certificatu de inmatriculare pentru folie neautorizata RAR si mi s-a dat o dovata cu drept de circulatie pana in 3.12.2011.In ziua de 2.12.2011 am fost la firma AGER SERVICE GLASS SRL din PIATRA NEAMT si am montat folie omologata RAR cel putin asa reiese din documentele care le am primit de la ei factura,bon fiscal, certificat de garantie cu transparenta 73% fata si 5% spate.In ziua de 7.12.2011 am fost la RAR SUCEAVA pentru am redobandi certificatu de inmatriculare iar la masuratorile de acolo a iesit o transparenta de 53% neputand sa mi iau certificatu.As avea o intrebare se poate prelungi dovada pana la solutionarea cazului facand o sesizare catre Registru Auto Roman pentru firma respectiva facand si copii de la respectivele acte?Cei de la RAR mi au spus ori sa mi plateasca contravaloarea facturii si transportu pana la PIATRA NEAMT firma respectiva sau sa-mi monteze folie autorizata in limitele legale.Si daca nu exista totusi aceasta folie de ce sunt firme care le monteaza si nu sunt inchise sau sa li se retraga licenta?Sa pateasca si altii la fel?Am mers la Pol SUCEAVA sa intreb daca se poate prelungi dovada si mi a zis ca nu,si mi a recomandat de ce nu am dat folia inchisa jos care o aveam sa merg in RAR apoi sa montez cea deschisa si era mai bine.Am vrut sa merg cu ea la RAR stiind ca am documentele necesare certificat,holograma,factura spunandu-i dm respectiv sa ma opriti iar ca nu e buna cea pe care o am desi nu e vina mea in cazu de fata.Astept un raspuns in legatura cu aceasta situatie la adresa de mail sau la Tel:0753428***,daca se pot lua masuri inpotriva firmei AGER SERVICE GLASS SRL si la prelungirea dovezii.Va multumesc!