Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Recuperare permis

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 2.094, Nivel: 28
    Progres nivel: 94%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 6
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    15.03.2010
    Postări
    1
    Puncte
    2.094
    Nivel
    28
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Recuperare permis

    Buna ziua

    Mi-a fost suspendat dreptul de a conduce autovehicule pe o perioada de 90 de zile, fiind depistat cu 0,16 in aer expirat. Va rog daca imi puteti spune ce procedura trebuie sa urmez sa ma inscriu pentru sustinerea examenului prin care mi s-ar reduce perioada suspedarii de la 3 luni la 1 luna. Dupa ce am citit legislatia rutiera, am inteles ca ma incadrez pentru aceasta posibilitate intrucat nu am nici un eveniment, amenda, etc in ultimul an , am permisul de 5 ani, si am fost decat depistat cu alcool, nefiind vorba si de un accident cu pagube.

    Va multumesc

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Sergent Major
    Puncte: 2.723, Nivel: 33
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 27
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    190
    Puncte
    2.723
    Nivel
    33
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Recuperare permis

    Dac? îndeplini?i condi?iile legale, ave?i posibilitatea s? solicita?i reducerea perioadei de suspendare a exercit?rii dreptului de a conduce, de la 90 la 30 de zile, în urma sus?inerii verific?rii cunoa?terii regulilor de circula?ie.
    Pentru aceast? din urm? activitate, este necesar s? v? prezenta?i la serviciul poli?iei rutiere care v? are în eviden??. Dac? aceast? unitate este Brigada Poli?iei Rutiere a Municipiului Bucure?ti, este necesar s? v? prezenta?i l ghi?eul nr. 6, cl?direa nou?, cu actul de identitate ?i dovada de re?inere a permisului de conducere. Programul este de luni pân? vineri, între orele 8.00 - 11.00. Informa?ii la telefon 021 323 30 30/interior 21 191.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •