Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Amenzi in Eu

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 970, Nivel: 17
    Progres nivel: 70%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 30
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered500 Experience Points

    Data înscrierii
    24.09.2011
    Postări
    1
    Puncte
    970
    Nivel
    17
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 1/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Amenzi in Eu

    Buna ziua.
    Ma numesc Stoica Mircea,am o mare problema la care nu gasesc raspuns,poate ma puteti ajuta Dumneavoastra.
    Sunt sofer de tir angajat la o firma de transport din Danemarca,undeva prin luna Martia a anului acesta am primit un coleg pentru o cursa de Germania,cand am ajuns la locul de incarcare eu am coborat pentru a merge la biroul firmei,soferul care conducea a oprit in fata firmei,paralel cu strada angajati firmei au masinile stationate.
    Dupa ce am clarificat cu personalul de la birou i-am facut semn colegului sa intre in fabrica moment in care el a agatat cu spatele semiremorcei un autoturism provocand daune.Fara sa vedem sau stim nici unul dintre noi.cineva intre timp a facut o fotografie in care apare vehicolul lovit,Tir-ul usa pasagerului si cea din dreapta a semiremorcei deschise.
    Timpul ce a durat pana am terminat de incarcat a fost de aproximativ 3 ore,nu a venit nimeni la noi sa ne de de veste ce sa intamplat.Tipul care a lovit masina la intoarcere in Danemarca a urcat pe alta cursa iar dupa nici o luna si-a dat demisia.
    Problema mare este k am aflat de la un arpopiat ca am primit un fel de amenda si am de plata unde.va la 2800 Euro.
    Daca stie cineva cum pot rezolva situatia,am inteles k pot depune o contestatie in decurs de 15 zile dar nu vorbesc decat engleza.
    Cum ar trebui sa procedez si ce se poate intampla daca nu o platesc.
    Multumesc anticipat

    1 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    lucianapost
    Guest

    Re: Amenzi in Eu

    hmm...nu stiu cum te-as putea ajuta...intreaba un politit...(real):)

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •