Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Pot sa fac scoala de soferi, fara sa posed buletinul?

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    Pot sa fac scoala de soferi, fara sa posed buletinul?

    Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
    Zaicenco Victor

    Buna Ziua. Am o intrebare legata de permisul de conducere. Recent am venit din Australia, pentru o perioada de cateva luni, si mi-am uitat buletinul acolo. Doresc sa fac scoala de soferi, si as dori sa stiu daca pot face acest lucru doar cu copii legalizate dupa buletin, fiindu-mi imposibil sa intru in posesia buletinului. Singurul act de identitate care il am asupra mea este pasaportul, insa nu cred ca acesta imi este de folos in aceste conditii.
    Daca cerinta mea tine de alt departament va rog sa ma indrumati catre acesta, deoarece imi doresc nespus de mult sa aflul raspunsul la aceasta intrebare.
    Va multumesc pentru intelegere. O zi buna va doresc.

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Sergent Major
    Puncte: 2.723, Nivel: 33
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 27
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    190
    Puncte
    2.723
    Nivel
    33
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Pot sa fac scoala de soferi, fara sa posed buletinul?

    Da, îns? nu ave?i posibilitatea s? sus?ine?i examenul pentru ob?inerea permisului de conducere.
    La intrarea în sala de examen, conform art.14, pct. (8) din OMAI nr. 1497/2006 privind procedura de examinare pentru ob?inerea permisului de conducere, astfel cum a fost modificat ?i completat prin OMAI nr. 4/8.I.2010, publicat în MO nr. 43/19.I.2010, lucr?torul de la ghi?eul de programare ?i cel de la postul de înregistrare a candidatului sunt obliga?i s? stabileasc? identitatea candidatului pe baza actului de identitate valabil ?i s? verifice exactitatea datelor introduse în sistemul informatic.
    Prin act de identitate, conform art. 11.-(2) din ORDONAN?A DE URGEN?? nr. 97 din 14 iulie 2005, actualizat?, privind eviden?a, domiciliul, re?edin?a ?i actele de identitate ale cet??enilor români, se în?elege cartea de identitate, precum ?i cartea de identitate provizorie ?i buletinul de identitate, aflat în termen de valabilitate. Nu se face nicio referire la copiile legalizate sau la alt sistem de echivalen??.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •