Buna ziua,
Ma numesc Pana Ioan Bogdan, si domiciliez in Bucuresti , str. Cercelus, nr 52 , bl 10-11 sc b , ap 57, si doresc sa ma ajutati in rezolvarea urmatoarei probleme :
In seara zilei de 26 mai in jurul orei 20 am parcat masina (foto 1, AUTO 1).
Acel loc nu este o parcare platita(primul venit....primul servit), langa mina mai era o masina parcata(foto 1 AUTO 2).
In dimineta zilei de 27 mai ora 7,00 impreuna cu sotia si cei doi copii urma sa plecam la serviciu, iar pe copii sa-i ducem la scoala.Nu am putut pleca , pt ca un autoturism era parcat in fata autorismului meu (mentionez ca doar in fata autoturismului meu (AUTO 2 era inca parcata dar nu era blocata).
Am aflat unde locuieste proprietarul acestui autoturism , l-am rugat apeland interfonul , sa coboare pt a ne permite deplasarea.
A coborat dupa circa 30 min, tot el suparat ca l-am trezit din somn, si mi-a spus ca acel loc este locul lui cu toate ca nu este o parcare platita si ca m-a blocat intentionat ca pe viitor sa nu mai parchez ?????
Dupa lungi discutii a deplasat autoturismul si am putut pleca.
V-am prezentat cele 3 foto pt a intelege mai bine situatia.(fotografiile nu sunt facute in ziua incidentului) In foto 3 se vede scara de bloc unde domiciliez iar parcarea din fata scarii este ocupata de locatarii acelei scari (parcare platita).
Respectivul cetatean domiciliaza in sos MIHAI BRAVU 294, bl.6,sc A, etaj 9 , ap 35, numar inmatriculare B-84-CYM.
In cazul in care se mai intampla cui ma pot adresa ?
1) Sectia 11 Politie de care apartin ?
2)Politia comunitara ?
3)Politia rutiera?
Poti devenii proprietarul acelui loc doar pe motivul ca ACEST LOC ESTE AL MEU CA ASA VREAU EU>>>?
Va rog respectuos sa ma ajutati in acesta problema .
Multumesc anticipat