Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: alcool la volan

  1. #1
    oprita.bogdan
    Guest

    alcool la volan

    buna , in data de 28 februarie 2011 am consumat alcool dupa care am urcat la volan, am condus aproximativ 30 metri intrun cartier dupa care ma oprit politia si am facut un test , a iesit 0,82 la test ,am plecat la analize leam facut si alea nu am facut galagie nu am refuzat testul am faucut tot ce mia spus politistul am fost politicos, am vechime 3 ani , e prima abatere (si ultima), dupa o saptamana am plecat din tara si nu revin de curand. As avea si eu niste intrebari, ce se va intampla cu permisul meu suspendat sau anulat, pe ce perioada? si ce ar trebui sa fac?
    Va multumesc.

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.221, Nivel: 20
    Progres nivel: 21%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 79
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    21.05.2011
    Postări
    3
    Puncte
    1.221
    Nivel
    20
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: alcool la volan

    vi se va intocmi dosar penal,iar pentru acesta veti fi chemat din nou la brigada rutiera pentru declaratii.apoi veti avea o confruntare cu procurorul bigazii rutiere ce va stabili trimiterea dvs.in judecata.veti fii judecat la tribunal si acesta va stabili o pedeapsa cu suspendare.la 15 zile de la pronuntare hotararea ramane definitiva,daca nu faceti recurs,politia va v-a anulat carnetul si va v-a comunica in scris acest lucru,urmand ca timp de un an de la aceasta sa nu aveti voie sa sustineti examen de obtinere a unui nou permis de conducere. in cel mai fericit caz stati pe dreapta 2 ani jumate.

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.221, Nivel: 20
    Progres nivel: 21%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 79
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    21.05.2011
    Postări
    3
    Puncte
    1.221
    Nivel
    20
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: alcool la volan

    vi se va intocmi dosar penal,iar pentru acesta veti fi chemat din nou la brigada rutiera pentru declaratii.apoi veti avea o confruntare cu procurorul bigazii rutiere ce va stabili trimiterea dvs.in judecata.veti fii judecat la tribunal si acesta va stabili o pedeapsa cu suspendare.la 15 zile de la pronuntare hotararea ramane definitiva,daca nu faceti recurs,politia va v-a anulat carnetul si va v-a comunica in scris acest lucru,urmand ca timp de un an de la aceasta sa nu aveti voie sa sustineti examen de obtinere a unui nou permis de conducere. in cel mai fericit caz stati pe dreapta 2 ani jumate.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Membri care au citit acest subiect: 0

Nu sunt membri pentru listat momentan.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •