Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Marin Alexandru <

Buna ziua

Numele meu este Marin Alexandru Daniel si sunt domiciliat in Bucuresti, sector 6. Am o problema care necesita o rezolvare.

Sambata 19.02.2011, in jurul orei 22.30 ma deplasam dinspre Unirii spre Izvor (pe Slaiul Idependentei). In intersectia Calea Victoriei – Splaiul Independetei (Piata Operetei semafoarele nu mergeau si ma aflam pe drum cu prioritate) a intrat in masina mea (proprietate personala) un mercedes E classe negru cu numere de Franta si a plecat de la locul accidentului. Totul s-a intamplat atat de repede incat nu am avut timp sa-i iau numerele (nici n-am avut timp sa le retin fiindca erau prea multe). Nu au fost victime omenesti (ma aflam in masina cu prietena mea). Ulterior, in jurul orei 23.00 am chemat o platforma sa ma duca la Biroul de Daune sau Constatari sa declar accidentul (este acel birou de pe colt – in incita Targului din Vitan). Cei de la Constatari mi-au spus ca ma suna in caz ca individul isi face aparitia! Pana acum nu m-a sunat nimeni !

1.Nu am Casco! In nici un caz nu voi scoate bani din buzunar pentru reparatii ! Nu este normal!
2.Am vazut cu Splaiul Independetei cu Calea Victoriei (Piata Operetei) este supravegheata video de Politia Rutiera! Cum pot sa cer acea supraveghere ca sa-i aflu numerele? Sau sa vorbesc cu cineva pentru a incepe o ancheta in acest caz?
3.In mare..ce este de facut pe viitor in cazul in care individul nu-si face aparitia la Constatari?

Cam asta este necazul meu
Apreciez daca mi s-ar raspunde la acest mail (Las si un numar de telefon pentru orice eventualitate: **********)

Va multumesc anticipat pentru timpul si rabdarea acordata!