Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: accident rutier cu decedat

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    accident rutier cu decedat

    buna ziua
    ma numesc Stemata Marian din loc.Greaca sat Putu Grecii,jud. Giurgiu si CNP 1670***********, va aduc la cunostinta urmatoarele; in data de 18/10/2010 in jurul orei 06.00 fiul meu a fost ucis intr-un accident auto .Seara in jurul orei 22.30 a sosit acasa el fiind soferul autoturismului,la ora 05.45 a venit colegul de servici si la luat de acasa,fiul meu ocupand locul din spate dreapta ,dupa 4-5km a avut loc accidentul fiul meu fiind singurul ucis .la locul accidentului deplasandu-se un echipaj de la politia rutiera Giurgiu ,un politist de la postul local, si primarul comunei,nu pot intelege dece nu sa deplasat un echipaj de la procuratura si de la medicina legala,
    nu pot intelege dece si cum fiul meu a fost gasit cu alcoolemie de 0.93 0/00,si eu am fost anuntat de-abia acum,cauza mortii fiind lovirea de corpurii dure intr-un posibil accident.???
    as dori sa-mi indreptatii pasii catre usile ce trebuiesc deschise pentru a reabilita memoria fiului meu care nu era consumator de bauturi alcoolice,si cum pot obtine aprobarea deshumarii si refacerea analizelor medicale.
    cum se poate ca un om care ucide pe un altul in accident sa nu fie anchetat,judecat,sau tras la raspundere?
    cat de mare poate fi coruptia la medicul legist pt a scoate pe cineva beat cand el nu bea mai mult de o bere.
    rog sa-mi indreptati pasi catre cei ce ma pot ajuta in aflarea adevarului.
    va rog ajutati un parinte distrus.

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.309, Nivel: 21
    Progres nivel: 9%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 91
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    08.04.2011
    Postări
    4
    Puncte
    1.309
    Nivel
    21
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: accident rutier cu decedat

    fiul dvs era soferul sau era doar pasager??? daca era pasager nu conteaza daca a fost sau nu gasit cu alcoolemie cel vinovat de producerea accidentului trebuie sa fie anchetat si sa raspunda pentru fapta produsa...si chiar daca cel care a produs accidentul sa zicem nu se face vinovat conform codului rutier, insa conform codului penal se face vinovat pentru ucidere din culpa si trebuie sa raspunda pentru fapta sa...

    nu inteleg ce cauta primarul comunei la locul accidentului...ca nu primarul ancheteaza, ci alte autoritati...procurorii, politistii, dar in nici un caz primarul...

    cum s-a produs accidentul rutier? puteti da mai multe detalii?

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.216, Nivel: 20
    Progres nivel: 16%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 84
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    24.05.2011
    Postări
    3
    Puncte
    1.216
    Nivel
    20
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: accident rutier cu decedat

    IN primul rand as dori sa-mi exprim condoleantele pentru pierderea fiului.

    Dat fiind faptul ca era pasager pe locul spate dreapta si nu a contribuit in mod direct sau sa fi influientat producerea accidentului, se va consttui doar ca parte vatamata in dosarul penal dechis conducatorului auto care a provocat accidentul. In urma anchetei, va fi pus sub acuzare pentru ucidere din culpa si vatamare corporala pentru ceilalti pasageri si participanti la trafic, respectiv alte masini, pietoni, etc...
    Participarea primarului comunei la fata locului se impunea, deoarece el este cel care gestioneaza evenimentele pe raza urbei sale.

    Deshumarea se face in baza unei hotarari judecatoresti, probate si bine intmeiate.

    Faptul ca s-a stabilit ca fiul avea o alcoolemie de peste 0,8 la mie, nu mai conteaza, atata timp cat nu este acuzat ca fiind responsabil de accident.

    Raportul de autopsie putea fi refuzat si se putea cere o a doua opinie, autopsie. este mult mai usor.

    Cu deshumarea, proba trebuie sa fie una imbatabila si de cauza reala.

    parerea mea este urmatoarea. Lasati sufletul fiului sa se odihneasca in pace.

    Dumnezeu sa il odihneasca in pace.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •