Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Fusea Georgica <

Buna ziua,
Va scriu acest mesaj,pentru a va ruga sa ma ajutati in rezolvarea urmatoarei probleme:
In anul 1999,conform dovezii seria A, nr.151348,din
07.05.1999,afland-ma in Alexandria,cu atoturismul personal Dacia 1310,nr. inmatriculare
1-B-5736,datorita unor defectiuni tehnice,mi-a fost retinut certificatul de inmatriculare,care si in prezent se afla la Politia Rutiera.Din acel moment nu am mai circulat cu autoturismul respectiv, acesta fiind parcat intr-o curte,in Alexandria,unde locuieste sora mea.Intrucat, autoturismul se afla intr-o stare avansata de uzura si degradare,nemaiputand fi reparat,doresc sa-l radiez atat din circulatie cat si de la fisc pentru a nu mai plati inutil impozit si a ramane incarcat cu un vehicul pe care nu-l pot folosi.Avand in vedere cele aratate,va adresez rugamintea sa-mi comunicati cum trebuie sa procedez pentru a scapa de autoturismul respectiv, tinand cont si de faptul ca talonul se afla la Politie.Mentionez ca in urma cu cativa ani m-am prezentat la Politia Rutiera Bucuresti pentru a rezolva aceasta problema, dar la momentul respectiv nu s-a gasit certificatul de inmatriculare.

Cu consideratie si multumiri, 13 octombrie 2010,
G. Fusea, e-mail:>