Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Doua zile, doi soferi. Ambii ma injura

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.743, Nivel: 25
    Progres nivel: 44%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 57
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    06.09.2010
    Postări
    1
    Puncte
    1.743
    Nivel
    25
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Doua zile, doi soferi. Ambii ma injura

    Am tot citit si vazut prin presa romana faptul ca unii soferi au devenit violenti in trafic. Ca femeie, evident, ma ingrijoreaza intr-o mai mare masura, cunoscuta fiind atitudinea misogina de pe strazile noastre. Si din pacate acest fapt mi se confirma in fiecare zi.

    Am patit-o, nu doar o data ci de doua ori, in doua zile consecutive!
    1) Aseara circulam regulamentar dinspre Blvd. Decebal prin Piata Muncii spre Piata Iancului. In intersectia de la Muncii, banda din stanga are tusata o sageata care indica sensul de mers spre stanga, banda din mijloc (pe care m-am incadrat eu) are tusata o sageata cu 2 sensuri - inainte si la stanga. Soferul din stanga mea facea stanga prea incet, iar cel din spatele lui - "?aran prost" la volan - a incercat sa il depaseasca prin dreapta, insa impiedicandu-se de mine (femeie la volan) ce circulam regulamentar pe banda mea, a oprit masina si a inceput sa ma injure si sa ma ameninte. Mai mult, a virat de cateva ori amenintator catre masina in care ma aflam.

    2) Azi circulam din nou regulamentar pe soseau Fundeni, pe prima banda. Avem 50km/h fiindca in fata mea incetinise un taximetrist. In oglinda retrovizoare l-am vazut pe alt taximetrist coborand in viteza podul de pe soseaua Fundeni, clar cu viteza mai mare, insa mergand pe banda de pe centru drumului. Dar si acest "?aran prost" la volan, cand a ajuns in dreptul masinii mele, si-a deschis geamul din dreapta, a inceput sa ma injure si sa strige la mine sa merg pe partea dreapta a drumului. Cea pe care deja mergeam!! Taximetristul are indicativul 168 de la Taxi Club.

    Am sunat compania si am facut o plangere telefonica, iar telefonista a fost destul de amabila sa isi ceara scuze pentru comportamentul colegului sau. Probabil ca n-am rezolvat mare lucru, insa ma intreb: POLITIA RUTIERA POATE INTERVENI IN VREUN FEL IN MINIMALIZAREA ACESTOR CONFLICTE? NOI CA PARTICIPANTI IN TRAFIC, PIETONI SI CETATENI AVEM VREUN MOD DE A REACTIONA IMPOTRIVA ACESTOR "?arani pro?ti" la volan?

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Fruntas
    Puncte: 1.566, Nivel: 23
    Progres nivel: 66%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 34
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    27.12.2010
    Postări
    25
    Puncte
    1.566
    Nivel
    23
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Doua zile, doi soferi. Ambii ma injura

    Politia Rutiera sa intervina ??? Unde ai vazut politisti in trafic ultima oara ? Deci , intervina solutia , ori viteza maxima , ori un pistol scos pe geam , la deruta. E jungla , pisi , va fi mult timp de acum in colo , caci politia a disparut de pe strazi.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •