buna ziua,as dori sa pun si eu 2 intrebari:1. am luat de la o ruda un scuter ptr a face naveta la serviciu urmind ca la o data viitoare sal inscriu pe numele meu,precizez caproprietarul scuterului a decedat ieu lam luat de la sotia acestuia,intruna din zile am fost oprit de un agent al dvs intro localitate vecina ,la inminarea actelor agentul a constatat ca nu am itp,iam spus colegului dvs ca nu stiam ca la scuter trebuie itp,acesta ma santionat 1305 lei si 9 puncte penalizare.amfost sa fac itp lam facut iar in momentul cind am mers sa recuperez certificatul de inscriere de la politie mi sa spus ca nu poate fi ridicat decit de proprietar,iam spus ca acesta este decedat si mi sa spus ca trebuie sa ecziste un act de sucesiune de unde sa rezulte cui ia ramas scuterul,daca acest act nu sa facut ce pot sa fac,sau daca sotia decedatului poate solicita la primarie radierea acestui scuter si daca ieu as putea sal inscriu dupa radiere.Doua intrebare se poate circula pe drumurile nationale cu un scuter. VA MULTUMESC SI ASTEPT UN RASPUNS DE LA DVS.