Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: B-60-CGE, sofer periculos care nu acorda prioritate pietonilor!

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.371, Nivel: 21
    Progres nivel: 72%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 29
    Activitate globală: 99,0%
    Realizări:
    Înregistrat de un an1000 Puncte Experienţă

    Data înscrierii
    28.03.2016
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    6
    Puncte
    1.371
    Nivel
    21
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/1
    Putere Rep
    0

    Angry B-60-CGE, sofer periculos care nu acorda prioritate pietonilor!

    In data de 30.12.2017, in jurul orei 17.20, aflandu-ma la iesirea din parcul Herastrau din zona Baneasa, m-am angajat in traversarea regulamentara a strazii Elena Vacarescu, pe trecerea de pietoni din intersectia str. Elena Vacarescu, colt cu str. Belizarie, asigurandu-ma mai intai.
    In timpul traversarii, de trecere s-a apropiat un jeep de culoare neagra care se afla la mare distanta cand m-am angajat in traversare si care nu a incetinit deloc la trecere; daca nu sesizam ca nu incetineste si nu m-as fi ferit din calea lui, mai mult ca sigur ar fi dat peste mine!
    Deoarece am strigat la acesta, soferul a oprit dupa trecerea de pietoni si chiar a bagat in marsarier, desi eu ma aflam in spatele masinii...vazand probabil ca pe trotuarul din dreapta se afla inca o persoana care se plimba, a renuntat sa dea cu spatele.
    Aflandu-ma in stare de soc din cauza sperieturii (efectiv mi s-au ''taiat'' picioarele) nu am putut filma sau poza masina, in schimb am reusit sa iau nr. de inmatriculare: B-60-CGE.
    Mentionez insa ca la blocul aflat in imediata apropiere a trecerii (un bloc construit doar de cativa ani, vis-a-vis de parc, chiar la intersectia strazilor Belizarie cu Elena Vacarescu), cu siguranta exista camere de supraveghere care vor confirma cele expuse mai sus.
    Din cate stiu, neacordarea de prioritate pietonilor angajati in travesarea unei strazi in mod regulamentar, reprezinta contraventie si se sanctioneaza!
    Va rog pe aceasta cale sa intreprindeti demersurile necesare in vederea sanctionarii soferilor de acest tip, care, aflandu-se la volanul unei masini puternice si crezand ca nu au martori, comit astfel de gesturi extrem de periculoase, sfidand nu doar orice alt cetatean (pieton sau sofer), cat si legile si organele de politie care vegheaza la respectarea lor.

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.371, Nivel: 21
    Progres nivel: 72%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 29
    Activitate globală: 99,0%
    Realizări:
    Înregistrat de un an1000 Puncte Experienţă

    Data înscrierii
    28.03.2016
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    6
    Puncte
    1.371
    Nivel
    21
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/1
    Putere Rep
    0
    Am verificat si intr-adevar EXISTA O CAMERA DE SUPRAVEGHERE la blocul mentionat, indreptata exact in directia trecerii si ale carei filmari pot confirma cele reclamate. Drept urmare, va rog sa intreprindeti demersurile necesare in vederea verificarii celor sesizate si SANCTIONARII ACESTUI SOFER. Multumesc.

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Va sfatuiesc sa formulati aceasta sesizare catre Brigada Rutiera pentru a se identifica si pentru a se lua masurile legale.
    bpr@b.politiaromana.ro

    0 Nepermis! Nepermis!
    Ultima modificare făcută de cipri83; 01.01.2018 la 23:14.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. sesizare neacordare prioritate pietonilor
    De politiarutiera2 în forumul EDUCATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 29.03.2016, 09:58
  2. Trecere de pietoni unde autoturismele nu acorda prioritate - Drumul Taberei
    De Georgiana Cretu în forumul EDUCATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 27.03.2016, 23:27
  3. Comportament eronat ca sofer atunci cand trebuie sa dea prioritate pietonilor
    De ioanav în forumul LISTA NEAGRA A AUTOVEHICULELOR SI SOFERILOR DIN ROMANIA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 22.02.2016, 14:02
  4. Nesanctionarea unui sofer potential periculos...
    De Camil în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 14.11.2013, 19:12
  5. Intersectie Cluj unde nu se acorda prioritate!
    De politiarutiera2 în forumul ACCIDENTE
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.04.2010, 11:23

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •