Buna ziua, as si eu o nedumerire in privinta acestui articol 334 alineatul 1 ,in luna aprilie anului trecut, prietenului meu i sa retinut permisul de conducete pentru punerea in circulatie a unui autovehicul neinmatriculat, el nu si a bagat masina la primarie sau cv de genul asta nu a platit impozit, nu ca nu a vrut nu a stiut, prima masina habar nu a avut cum se procedeaza, in fine masina figura radiata din feb 2013 el a cumparato in dec 2012 pana in prezent masina a avut itp favut rar asigurare roviniete si tot ce a trebuit,de anul trecut incercam sa aflam un raspuns ,dosarul inca este pe rol de un an si 3 luni nimeni nu ne spune nimic am fost cu avocat sa vedem ce se intampla, dar nu am primit nici un raspuns, avocatul l a intrebat pe procuror in calilate de ce il ancheteaza pe rietenul meu, iar acesta a spus ca, in calitate de martor... noi de aice ce putem intelege, as dori sa stiu care este timpul limita la un dosar de acest gen art334 alin1 si daca ar putea loa permisul inainte de solutionarea cazului, va multumesc si sper sa pot primi un raspuns concred si in favoarea noastra avand in vedere ca au trecut deja un an si cv de la incident....multumesc anticipat