Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Citatie pentru o amenda si puncte scazute la licenta de conducator auto

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 22, Nivel: 1
    Progres nivel: 43%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 28
    Activitate globală: 0%

    Data înscrierii
    18.05.2017
    Vârstă
    32
    Postări
    1
    Puncte
    22
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Citatie pentru o amenda si puncte scazute la licenta de conducator auto

    Buna ziua, am fost oprit de politie in Anglia si nu aveam datele la mine permis , asigurare a masinii certificat de verificare etc .. masina fiind imobilizata, mi-au dat un termen de 9 zile in care sa ma prezint cu dovada actelor la centrul de politie respectiv, am fost acolo am dus actele. Acolo mi sa zis ca trebuie sa cerceteze si sa ia legatura cu ambasada sa vada daca asigurarea pe masina (de altfel care este facuta in tara )acopera si Anglia, precizand ca am sa fiu trimis in curte dupa terminarea declaratiei, precizand totodata sa astept raspuns acasa. Masina pe care am condus-o este inmatriculata pe Romania cu asigurare , itp la zi si permisul tot de Romania. Dupa o perioada de timp am primit citatie acasa. Ce credeti ca ar fi mai bine sa fac sa platesc amenda si sa predau permisul sau sa o contest in curte?


    Conditional Offer of a Fixed Penalty

    We have evidence that you were the driver of vehicle registration no: ________
    For the alleged offence of Use a motor vehicle on a road / public place without third party insurance
    At _______ hours on ______
    at (place) _______________________________
    contrary to Section Contrary to section 143 of the Road Traffic Act 1988 and Schedule 2 to the Road Traffic Offenders Act 1988.
    This allegation may be supported by photographic evidence.
    If you think this allegation is incorrect, you may contest it in court by providing evidence that you believe the allegation is wrong.
    If you do not wish to contest the matter and accept liability for the offence, you can pay a Fixed Penalty of £300.00 and accept an endorsement of 6 penalty points on your driving licence. You can do this by post and there is no need to go to court.
    If you wish to be considered for a Fixed Penalty please read the instructions overleaf and follow them carefully.
    You have 28 days from the date of this notice to take up the conditional offer of a Fixed Penalty.
    No proceedings will be taken against you for 28 days. If you fail to respond to this notice within the 28 day period, court proceedings will begin. You will have the opportunity to attend a court hearing.

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Nu scrie nicaieri ca sa predai permisul, scrie doar ca primesti o sanctiune de 300 £ si 6 pct penalizare la permisul de conducere, asta daca nu doresti sa contesti sanctiunea.
    Este dreptul tau sa contesti in instanta, insa dupa cum este precizat in acel text, trebuie sa aduci dovezi ca nu este asa cum spune Politia.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. Amenda pentru auto vandut
    De mariuso în forumul INMATRICULAREA SI RADIEREA AUTOVEHICULELOR
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 14.08.2016, 09:37
  2. puncte de amenda
    De politiarutiera2 în forumul AMENZI SI PUNCTE
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 06.07.2015, 15:42
  3. Conducator auto agresiv in trafic Prahova PH-10-TKX
    De Ilie Dragos în forumul LISTA NEAGRA A AUTOVEHICULELOR SI SOFERILOR DIN ROMANIA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 25.01.2015, 18:16
  4. puncte amenda
    De culita_leu în forumul AMENZI SI PUNCTE
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 03.08.2013, 19:48

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •