Buna ziua,

Subsemnatul Vladu George-Razvan va transmit prin prezentul e-mail urmatoarele completari la e-mailul transmis Vineri 23 Septembrie 2016 Ora 9:55 AM pentru care va solicit confirmare de primire precum si nr. de inregistrare.

Detaliile complete despre autoturism sunt urmatoarele:

- nr. de inmatriculare NT 40 HAR
- culoare alba
- seria Renault Fluence

Acelasi conducator auto a fost vazut de mine astazi *** ora 7 40 in aceeasi intersectie deci este clar ca este un drum pe care zilnic il frecventeaza.

Pentru alte detalii nu ezitati sa ne contactati in cel mai scurt timp posibil

Razvan Vladu


*****

Subsemnatul, Vladu George-Razvan, domiciliat in Bucuresti,*** Sector 3 doresc sa reclam urmatoarele:

In data de 23.09.2016 Vineri dimineata la ora 7 35 m-am angajat în traversarea părţii carosabile prin zona semnalizată prin marcaj trecere pietoni si semafor culoarea verde aflat in Piata Francofoniei - intersectia Calea 13 Septembrie catre Blv. Liberatatii - cand autoturismul cu nr. de inmatriculare NT 40 HAR - sofer de sex feminin si presupun ca era auto marca Renault break culoare alba - nu s-a incadrat pentru oprirea la semafor evident avand culoare rosie a ocolit masina din fata pe partea dreapta a intrat in intersectie si era sa fiu accidentat.

Deci soferul de la masina NT 40 HAR a ocolit masina din fata pe partea dreapta deoarece in aceasta intersectie exista semafor intermitent pentru dreapta deci niciun impediment de a incalca din nou legea: a facut dreapta la semafor dupa care a mers inainte pe trecerea de pietoni cu toate ca avea culoarea rosie.

Soferul m-a observat in ultima clipa drept urmare a franat brusc , masina patinand aproximativ 5-6 m pe asfalt rasucindu-se dupa care a deschis geamul cerandu-si scuzele de rigoare si plecand mai departe.

Mentionez ca eram insotit de bicicleta dar coborat de pe ea deci circuland pe jos.

Am depus deja o sesizare la centrul monitorizare trafic pentru a primit video cu prezentul incident.

Pentru alte detalii nu ezitati sa ne contactati.

Razvan Vladu