Buna ziua,

Am avut un accident cu masina proprie (logan) si o basculanta.
In urma acestuia a rezultat avarierea masinii mele (aripa, far, etc). Eu am stat pe loc si el ma lovit. Nu ne-am inteles el spuniand ca nu ma vazut si nu aveam ce cauta pe partea dreapta (fiind 2 benzi intr-o curba).
A stat pana mi-am mutat masina si apoi acesta a zis ca el nu este vinovat si a plecat. Am sunat la 112 si a venit seful de post de pe raza localitatii si mi-a luat datele necesare (nr masina, buletin precum si numarul masini celeilate).
Pana acum nimic iesit din comun.
Masina cealata este inmatriculata in alt judet si inca nu a resuit sa dea de sofer.
Eu am cerut sa mi se dea dovada sa-mi repar masina si ulterior sa-mi recuperez paguba (la finalul "anchetei").
Dar mi sa spus ca nu se poate pana nu vine soferul celalata sa ia si de la el declaratie (eu am dato doar verbal)
Este vreo posibiltate sa primesc acea dovada fara sa astept anu nou (pana a binevoi soferul sa se deplaseze in localitatea cu pricina). Am fotografii cu cele 2 masini inainte de a le separa si bineintels cu a mea cam din toate pozitiile.
Doresc in princilap cat poate dura aceasta procedura si ce pot sa fac eu in aceasta privinta.