soferita care sofereste pana te loveste.
distinsa, a vrut sa-si parcheze bmw-ul, chiar in statia de autobuz 220 de la piata Rahova.
desi i-am facut semn ca este statie si nu are voie sa parcheze, dar nu a bagat de seama semnele mele catre semnul de statie RATB.
i-am facut loc sa intre, altfel ma intindea pe sosea.
eu mi-am reluat pozitia de asteptat in statie printre masini parcate " regulamentar" in statie.
dar surpriza, ma simt inghiontita din spate, de masina bmw B-318-AMY. din inghionteala am iesit murdarita pe haine. bmw-ul nu era nici curat, dar nici condus de cineva care stia ce face.
am atentionat conducatorul ca era sa dea peste mine, dar era prea ocupata cu buzele in telefonul din dotare.
dupa cum m-a ignorat cred ca si urechile le avea prea ocupate cu acelasi telefon din dotare.
multumesc lui Dumnezeu ca nu avea si picioarele ocupate caci altfel nu ar fi putut pune frana in hainele mele.
la fel de indiferenta, s-a retras sa-si parcheze bmw-ul, doua masini mai incolo de locul infractiunilor.
si a parcat chiar langa semnul de " atentie! trecere de pietoni", probabil sa fie sigura ca nu da cu spatele peste pieton, ci acum sa dea cu fata si astfel sa inscrie un punctaj de sofer nesimtit !!
dupa aceasta parcare regulamentara, langa trecerea de pietoni, persoana a coborat si s-a indreptat catre un amanet din imediata apropiere.
ma gandesc ca nu putea parca mai departe de amanet si apoi sa parcurga pe jos distanta, stie ce periculos este sa fii pieton. blonda din bmw !! atentie, parcarea o face si peste pieton !
20161221_174550.jpg