Buna ziua, ma numesc Ada Debu si doresc sa reclam urmatoarea situatie din trafic care se putea solda cu accidentarea grava a mea si a pasagerei din dreapta mea.
Miercuri 30.11.2016, ora 13,10, pe Soseaua Chitilei in dreptul noii benzinarii MOL am fost sicanata si atacata in trafic de soferul dubei pe care am reusit sa-l fotografiez. Pe sosea, in locul respectiv se efectueaza lucrari la partea rutiera si am fost nevoita sa intru pe banda a doua, cu semnalizare, in fata dubei respective. Soferul era grabit (aprox 70 km pe ora intr-o zona de lucrari) si nu a vrut sa imi permita accesul. Deoarece am fost obligata sa ma inscriu in banda, soferul dubei m-a depasit prin dreapta, incercand sa ma loveasca din lateral, dupa care a franat brusc in fata mea, oprind practic circulatia e intreaga sosea. A intentionat sa vina spre mine (eu deja eram oprita pe contrasens, incercand sa evit coliziunea), dar a observat ca pasagera din dreapta mea il fotografia si atunci a renuntat si a inceput o goana nebuneasca pentru a evita sa fie fotografiat.Ma intreb unde era echipajul de politie care sta de obicei in dreptul podului de peste soseaua Chitilei - intrarea in comuna Chitila.
Doamna care ma insotea a avut un atac de panica in urma incidentului.
Va solicit pe aceasta cale identificarea soferului si aplicarea unei corectii drastice pentru a evita accidente viitoare.
Mentionez ca doar experienta mea de sofer de peste 25 ani, fara abateri pana acum, m-a ajutat sa nu fie provocat un accident grav. Pasagera din dreapta mea, care nu imi este ruda, poate depune marturie.
In asteptarea unui raspuns competent, inainte de a transmite fotografia presei, cu stima

Ada Debu
Nume:  29a2d96e-de4b-41dc-a025-59a13db88148.jpg
Afișări: 206
Mărime:  159,4 KB