Buna ziua,
Acum un an am avut ghinionul de a ramane fara permis in intersectia de la Gara de Nord si binenteles nu a contat conditiile de trafic in care a avut loc intamplarea respectiva, legea spune ca trebuie sa-mi dovedesc nevinovatia in instanta cand normal ar fi fost ca acele echipaje sa demonstreze vinovatia mea.Acum dupa un an de zile revin cu o intrebare: Cand va inceta politia rutiera aceasta vanatoare de permise la Gara de Nord( trec in fiecare dimineata pe acolo)??
Dimineata de dimineata sunt cate 2-3 echipaje care stau dupa colt urmarind o trecere de pietoni pe sensul cu 4 benzi la ora cu trafic intens, 9:00 dimineata in loc sa stea un agent in intersectie sa dirijeze si sa incerce sa fluidizeze traficul??? E intersectie la Gara de Nord si sunt foarte multi pietoni care trec dintr-o parte in alta fara ca nimeni sa-i opreasca un minut astfel incat sa poata trece si masini.
Cand politia rutiera are de gand sa inceapa sa-si faca datoria in acea intersectie pentru siguranta tuturor participantilor la trafic si sa renunte la aceasta vanatoare de dupa colt????? Eu sunt mai de moda veche si inca mai cred ca rolul politiei rutiere este in primul rand de preventie nu de vanatoare din ,,boscheti''. Multumesc.