Bună ziua.

Mă numesc Dan şi locuiesc în Ploieşti. Am luat mail-ul dvs de aici : http://www.politiarutiera.ro/index.p...id=1&Itemid=58

Doresc să aduc în atenţia dvs un caz din această după-amiază. Nu ştiu însă dacă este în atribuţiile dvs această situaţie : parcarea incorectă a unui individ în Ploieşti, a cărui maşină este înmatriculată în judeţul Buzău. Dar poate veţi transmite mai departe această sesizare colegilor dvs care să poată lua măsuri disciplinare faţă de acest individ.

În timp ce mergeam cu bicicleta prin oraş, la intrarea în parcul Sălii Sporturilor din Ploieşti, dinspre strada Eroilor, am văzut că în dreptul intrării de acces, era parcată o maşină, şi bloca intrarea / ieşirea tuturor : pietoni şi biciclişti. De exemolu, cum veţi putea vedea în poze, o mamă cu cărucior de copil nu ar fi putut avea loc să treacă, fără să atingă maşina.

Totodată, am văzut 2 agenţi în uniformă, de la poliţie, veniţi să identifice individul, în urma unei alte sesizări, tot despre maşina cu pricina. Dânşii au stat acolo mai bine de o oră, tot aşteptându-l, însă fără succes. Mi-au spus că n-au ce să facă, deoarece maşina este înmatriculată în judeţul Buzău, şi trebuie să aştepte răspunsul celor din Buzău.

Nu mi se pare normal ca un şofer să parcheze aşa, blocând poarta de acces în parc. N-a respectat marcajul de parcare. Deşi parţial şters, marcajul alb se poate vedea încă în poză. De asemenea, în poze se poate vedea cum era destul loc liber alături şi cum se chinuiau oamenii să treacă.

Am lăsat pozele cu numele lor aşa cum erau în telefon : data (7 iulie 2016) şi ora (17.56-17.59) la care au fost făcute.

Sper să puteţi sancţiona acest individ, pt ca data viitoare să nu mai parcheze aşa.

Vă mulţumesc anticipat pentru citirea acestor rânduri. Totodată, doresc să felicit pe cei 2 agenţi pentru dedicarea lor.

O zi plăcută mai departe.

Cu stimă,
Dan.
Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20160707_175622 varianta 2.JPG 
Afișări:	121 
Mărime:	724,4 KB 
ID:	933Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20160707_175622.jpg 
Afișări:	157 
Mărime:	2,14 MB 
ID:	934Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20160707_175739.jpg 
Afișări:	149 
Mărime:	2,13 MB 
ID:	935Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20160707_175803.jpg 
Afișări:	135 
Mărime:	2,21 MB 
ID:	936Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20160707_175948.jpg 
Afișări:	139 
Mărime:	2,04 MB 
ID:	937