buna ziua,

Subsemnatul Ciuraru Alexandru Stefanita, domiciliat in Bucuresti, Sos.Virtutii, nr.***, identificat cu CNP ***, doresc pe aceasta cale sa-l reclam pe Dl Ivan Marius - ASA din cadrul IGPR-BAMS-Biroul A2, cu privire la comportament neadecvat fata de participantii la trafic.

In dimineata zile de 15 August 2016 in jurul orei 10.25, deplasanu-ma cu prietenii pe Autostrada A2 dinspre Bucuresti spre Constanta in dreptul KM 19+400 al autostrazii A4, Dl Agent dirija circulatia spre podul nou spre Agigea (ruta ocolitoare de a intra in Mun Constanta din pastea de sud), lasand cateva autoturisme inaintea mea sa vireze la stanga spre podul vechi (practic intrarea in Mun Constanta din partea de vest), directie in care doream sa ma indrept. Ajungand in dreptul Dlui Agent Ivan Marius i-am spus in ce directie doresc sa ma inrept, mai ales ca si alti participanti la trafic au facut acelasi lucru. Acesta a tipat la mine, spunadu-mi “esti PROST! ce nu intelegi?”.

Dorind ca acesta sa se prezinte, mi-a solicitat documentele, spunandu-mi ca-l voi vedea pe procesul-verbal pe care-l va completa pentru retinerea permisului de conducere. In cazul in care, acceptam situatia umilitorare si INSULTA adusa in public, nesolicitand sa se prezinte, dansul n-ar fi completat acest proces-verbal.

Consider ca acesta a comis un abuz asupra mea, avand in vedere pozitia acestuia pe care o ocupa in cadrul IGPR-BAMS-Biroul A2, totodata, m-a insultat si discreditat in fata prietenilor. Pe acesta cale doresc luare masurilor necesare impotriva Dlui Ivan, doresc ca acesta sa demostreze faptul ca sunt “prost”.

Va trimit atasat “Istoric Sanctiuni” aferent perioadei 10.05.2011 - 10.05.2016 si procesul-verbal intocmit in data de 15 August 2016.

[...]

Multumesc,
Alexandru Ciuraru