In urma unui accident petrecut acum 2 ani si jumatate mi-a fost suspendat permisul de conducere. "Victimele" din celalalt autoturism au facut plangere penala si de atunci, in fiecare luna, merg la parchet si politie sa-mi prelungesc dreptul de conducere. Asta n-ar fi o problema, dar sistemul te obliga sa mergi in 2 locuri ca sa poti circula, fara sa fii vinovat cert de vreun fapt. Permisul mi-a fost suspendat de Politia Sighisoara, astfel ca cei care DISPUN prelungirea dreptului de conducere sunt cei de la Parchetul Sighisoara. Mai apoi, Politia Rutiera Mures, trebuie sa avizeze dreptul de conducere, iar ei nu o fac decat in programul stabilit pentru audiente, adica de 3 ori pe saptamana cate 1 ora si jumatate! Va dati seama in ce tara traim??? Adica exact cei care nu fac decat sa "IMPLEMENTEZE" in sistem prelungirea unui drept dispus de procuratura, o fac doar cand vor muschii lor! Sper ca macar criza sa-i prinda disponibilizati pe o gramada de militieni si politisti care pe banii nostrii isi bat joc de noi!