Buna ziua, numele meu este IANCU CRISTIAN BOGDAN.
La data de 22.07.2015, am efectuat o achitare AMENDA CIRCULATIE prin intermediul unui site (www.amenda-online.ro) si totodata prin intermediul serviciului de plati online MobilPay, si dupa 1 an, DIRECTIA DE IMPOZITE SI TAXE LOCALE SECTOR 5, imi cere DOVADA ACHITARII sau CONFIRMAREA ACHITARII cu care figurez datornic.
Eu m-am dus cu "DOVADA" achitarii insemnand un PDF generat automat de catre ambele site-uri (Amenda-Online.ro si MobilPay) ba mai mult am atasat si un EXTRAS DE CONT prin care arat ca la data respectiva s-a efectuat o plata din contul meu prin MobilPay, si este mentionata suma amenzii conform cu detaliile Procesului Verbal, care s-a dus undeva, a fost incasata cu succes.
Insa, DIRECTIA DE IMPOZITE SI TAXE LOCALE SECTOR 5, mi-au zis ca nu e buna!!!
Respectiv ca trebuie sa obtin de la cei care au facut plata, o Adeverinta sau o Confirmare precum ca s-a facut plata in contul de TAXE AMENZI IMPOZITE LOCALE.
MobilPay cel care a tranzactionat viramentul au spus ca nu tine de ei si ca e suficient acel PDF-sumar in care sunt trecute toate detaliile, Site-ul care a favorizat achitarea amenzii, la fel, m-a plasat mai departe catre DITL Giurgiu unde pe semne ca se vireaza toate sumele incasate prin acest site, iar DITL Giurgiu care trebuia sa notifice DIRECTIA DE IMPOZITE SI TAXE LOCALE unde locuiesc (sector 5) mi-au raspuns telefonic ca au transmis notificarile din acea perioada si ca nu poate sa imi de-a o Adeverinta/Confirmare de plata. Le-am transmis si o SESIZARE, care a ramas in pom fara nici un raspuns.
CE MA SFATUITI sa fac?