Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Sofer indisciplinat depasire coloana pe trotuar opus

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 233, Nivel: 4
    Progres nivel: 66%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 17
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    Înregistrat de 31 zile100 Puncte Experienţă

    Data înscrierii
    10.04.2016
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Postări
    2
    Puncte
    233
    Nivel
    4
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Sofer indisciplinat depasire coloana pe trotuar opus

    Buna ziua,

    Va supun atentiei urmatorul filmulet,





    In data de 07 Aprilie 2016, in intervalul orar 9:00 - 9:30, pe Strada Popasului, traficul a fost foarte aglomerat pe sensul de mers Voluntari chiar din dreptul padurii, spre rond Pipera, cand la un moment dat un sofer al unui SUV de culoasre alba cel mai probabil Q7 cu numarul de inmatriculare B 507 RMV, depaseste coloana formata. Restul comportamentului acestui sofer se poate vedea pe filmulet.


    Detin inregistarea completa a intregului meu traseu din ziua respectiva, pe Youtube am incarcat doar fragmentul respectiv.
    Sper ca in urma acestei vizualizari, Politia Rutiera sa se autosesizeze si sa ia masurile impuse de lege.

    Va stau la dispozitie cu orice informative care va poate ajuta sa-l sanctionati pe acest sofer.

    Va multumesc
    Albert Gaina

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 32, Nivel: 1
    Progres nivel: 64%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 18
    Activitate globală: 0%

    Data înscrierii
    06.05.2016
    Locație
    Buzau
    Postări
    1
    Puncte
    32
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0
    Citat Postat în original de Albert Vezi post
    Buna ziua,

    Va supun atentiei urmatorul filmulet, https://www.youtube.com/watch?v=1--svTfRVo8

    In data de 07 Aprilie 2016, in intervalul orar 9:00 - 9:30, pe Strada Popasului, traficul a fost foarte aglomerat pe sensul de mers Voluntari chiar din dreptul padurii, spre rond Pipera, cand la un moment dat un sofer al unui SUV de culoasre alba cel mai probabil Q7 cu numarul de inmatriculare B 507 RMV, depaseste coloana formata. Restul comportamentului acestui sofer se poate vedea pe filmulet.


    Detin inregistarea completa a intregului meu traseu din ziua respectiva, pe Youtube am incarcat doar fragmentul respectiv.
    Sper ca in urma acestei vizualizari, Politia Rutiera sa se autosesizeze si sa ia masurile impuse de lege.

    Va stau la dispozitie cu orice informative care va poate ajuta sa-l sanctionati pe acest sofer.

    Va multumesc
    Albert Gaina
    In cazul asta cu o mana conduci si cu una filmezi ......? Daca da , nu esti mai putin vinovat.....!!! Si asa ai mers tot traseul din "acea zi" ... ????? Bineinteles ca este de condamnat si comportamentul celuilalt dar inainte de a face pe "justitiarii " in trafic fiti atenti la ce postati sa nu va autoincriminati .Asa am patit si eu cu unul din acesti "justitiari"(abia astept sa vad filmul) care vrand sa-mi arate ca a filmat o depasire (neregulamentara )facuta de catre mine , a taiat un sens giratoriu , m-a claxonat , si tot asa cu o mana conducea si cu cealalta s-a intins spre geamul din dreapta lui si mi-a aratat ca m-a filmat .......!!!! Este un pic de efort sa te intinzi catre usa din dreapta si sa faci si manevra din sensul giratoriu asa ca a preferat sa blocheze si sensul giratoriu (bineinteles ca a trebuit sa se opreasca ca sa faca pe viteazul). Circulatia in sens era ingreunata din cauza unui tir iar la iesirea din sensul giratoriu a incercat sa-mi taie calea...!!

    0 Nepermis! Nepermis!
    Ultima modificare făcută de moldovas00; 06.05.2016 la 20:39.

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 233, Nivel: 4
    Progres nivel: 66%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 17
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    Înregistrat de 31 zile100 Puncte Experienţă

    Data înscrierii
    10.04.2016
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Postări
    2
    Puncte
    233
    Nivel
    4
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Răspuns pt dl Moldovas

    Stimate Domn,
    După cum bine se vede pe înregistrare, în momentul în care îl filmam pe acel "dobitoc", eu ca si toată coloana eram opriți sau se mergea la pas. După aceast fragment cu acțiune, am mutat camera pe bord (nu o mai țineam în mână).
    Sunt de părere că Poliția trebuie să fie, mult mai activă și prezenta în trafic.

    O zi buna si fara evenimente in trafic.
    Albert

    PS: nu cred că pot fi comparat ca am aceeași vina, să fim puțin mai raționali.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. depasire coloana stationata la bariera
    De horia2005 în forumul FOTOGRAFII DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 02.03.2016, 10:08
  2. depasirea coloana la semafor......mergand pe trotuar!
    De max grigore în forumul LISTA NEAGRA A AUTOVEHICULELOR SI SOFERILOR DIN ROMANIA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 19.02.2016, 11:02
  3. Depasire coloana la stop pe contrasens
    De cristicuta în forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 13.07.2015, 18:42
  4. Filmulet sofer indisciplinat
    De politiarutiera2 în forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 30.04.2015, 21:32
  5. Sofer pe trotuar
    De politiarutiera2 în forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.04.2015, 22:40

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •