Buna ziua.
Va trimit acest mesaj si dv, dupa ce am sesizat neregula la primaria de sector de unde am primit instiintare ca Administratia strazilor raspunde de montarea semnelor rutiere. Am trimis si acolo sesizarea si... nu s-a intamplat nimic.
Pe scurt, pe 19 noiembrie 2015 s-au introdus sensuri unice pe strazile Pancota, respectiv Magnoliei, sector 2, zona Doamna Ghica. S-au amplasat semne care directioneaza traficul in conformitate cu noul sens, semne la iesirile din aleile dintre blocuri.
La mine la bloc, in parcarea din fata scarilor 2 si 3, bloc 11 nord, strada Pancota (unde se gasesc doua garaje de beton), s-a amplasat un semn Inainte sau la stanga. Doar ca la stanga inseamna pe sens interzis. Ar fi trebuit, evident, Inainte sau la dreapta.
La iesirea din parcarea de la blocurile 11 si 12 inspre strada Magnoliei, s-a construit in prelungirea trotuarului o insula semirotunda care delimiteaza latimea de la bordura a unui loc de parcare, insula pe care a fost amplasat semnul Ocolire prin dreapta. Adica prin gradina de la blocul 12. Semnul trebuia orientat, evident, cu sageata in stanga.
E o zona intre blocuri, nu poti sa gresesti din cauza acestor erori, insa e o chestiune de principiu, pentru ca pentru aceste erori noi am platit. La indiferenta celor care au montat semnele se adauga si o sfidare, pentru ca, iata, dupa aproape 3 luni, nu vine nimeni sa vada. Sa le demonteze macar. Daca le-as scoate eu... ajungem la acuzatii de furt sau mai stiu eu ce.
Prin urmare, va rog, daca puteti interveni sa se remedieze situatia. Apreciez si va multumesc.
Marinescu Sorin.