In giratoriul de la Universitate stateau azi dimineata la ora 9 doi domni de la circulatie care obligau soferii sa mearga pe unde aveau ei (politistii adica) chef. Am vrut sa fac stanga spre Rosetti si pur si simplu nu m-au lasat, m-au obligat sa merg inainte spre Unirea. Pentru ca asa au vrut dansii, fara niciun fel de explicatie. Nu conteaza ca eram deja incadrat pentru stanga, nu conteaza ca respectam toate regulile de circulatie, nu conteaza ca mai erau masini care tot stanga faceau, domnii alegeau selectiv masinile, unii aveau voie sa faca stanga, altii nu, logica selectiei nu am reusit sa o pricep pentru ca toti cei obligati sa mearga inainte se incadrasera, in mod evident, ca sa vireze spre Rosetti. Eu si inca 2 sau 3 masini din spatele meu care tot stanga doreau sa faca a trebuit sa mergem inainte pentru ca asa au vrut politistii. De faptul ca din cauza "inteligentei" lor s-a blocat putin traficul fix in giratoriu si ca o masina incadrata pentru inainte era sa intre intr-o alta masina care voia sa faca stanga si domnul respectiv a fost practic obligat sa ii taie fata celui care mergea inainte, ca sa respecte indicatiile politistilor, nici nu mai zic. Poate le explicati, inainte sa le dati drumul pe strada, ca rostul lor acolo nu e sa faca ce doresc si nici sa abuzeze de pozitia dansilor.