Buna ziua
Ma numesc Smarandache Gheorghe , sunt din Bucuresti si doresc va sesizez in legatura cu un incident petrecut astazi 18.11.2015 in jurul orei 8.00
Ma deplasam cu autoutilitara de servici , asa cum fac zilnic , pe Soseaua Giurgiului .
In dreptul podului din Jilava , mai exact pe breteaua dreapta a podului , cu deplasare spre Jilava , astaptam sa intru pe centura Bucurestiului cedand trecerea autovehiculelor .Dupa cum se stie , aceasta bretea este foarte ingusta si nu are decat o singura banda pe directia de deplasare
In momentul in care traficul mi-a permis am intrat pe centura , cu deplasare spre dreapta si , concomitent , autoturismul din spatele meu marca Logan , culoare argintie , numar de inmatriculare B 102 AET a demarat incercand , in timpul efectuarii virajului meu spre dreapta , sa forteze depasirea pe contrasens.
Am evitat un impact din stanga mea , tragand de volan dreapta .
Imediat dupa incident , individul care se afla la volanul Daciei Logan , ramas in urma mea , a inceput sa injure si sa gesticuleze cu mainile in afara autovehicului
Mi-am continuat deplasarea pe directia bretelei de revenire in oras si pe Soseaua Giurgiului pana in dreptul intrarii Arteca unde am locul de munca
Individul mai sus mentionat m-a urmarit pana la intrare unde s-a oprit , s-a dat jos din masina si a iceput sa urle aducandu-mi injurii si amenintari cu privire la integritatea mea fizica.
Avand in vedere cele mai sus mentionate , va rog sa luati masurile care se impun.
Din punctul meu de vedere , o evaluare psihologica ca pentru orice conducator auto este relevanta in acest caz
Va multumesc


Ing George Smarandache