Buna ziua,

am o intrebare la care sper sa ma puteti ajuta: sint din bucuresti, permis suspendat la prahova;
din ce am citit anterior, am vazut ca ma incadrez la reducere perioada suspendare la 30 de zile (fara permis suspendat in ultimii 20 de ani de cind conduc), ce nu imi este clar intreb mai jos:
-> examenul 13 din 15, trebuie sustinut inainte sau dupa expirarea celor 15 zile cu dovada? inteleg ca pot sustine testul dupa expirarea celor 15 zile doar ca politistul de la prahova mi-a spus sa dau examenul la bucuresti inainte de expirarea celor 15 zile
-> in eventualitatea in care sint declarat admis, cererea pt reducere perioada se depune la bucuresti sau la prahova?
-> reducerea pedepsei de la 90 la 30 de zile (cu promovare test 13 din 15), este ceva normal, automat sau este la latitudinea dl comandant care primeste cererea?
-> daca voi contesta la tribunal procesul verbal, imi pierd dreptul de a beneficia de reducerea de la 90 la 30 de zile de suspendare?
-> o recomandare de material de studiat pt testul 13 din 15? (exista ceva grile)

multumesc anticipat pentru raspuns