Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: folie autoriazata rar

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 24, Nivel: 1
    Progres nivel: 47%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 26
    Activitate globală: 0%

    Data înscrierii
    06.11.2015
    Postări
    1
    Puncte
    24
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    folie autoriazata rar

    Buna ziua,<br><br>sunt din Bacau si in data de 6.11.2015 m.a oprit politia rutiera impreuna cu echipajul de la rar pentru a.mi verifica folia de pe geamuri. masina am cuparat-o in 2014 cu folie si proprietarul mi.a inmanat si certificatul din care rezulta ca folia este omologata rar(certificat de garantiie) plus inca o foaie din care atesta ca folia a fost pusa la o firma omologata. mentionez ca folia de pe fata are un grad redus de opacitate lucru care a fost confirmat si de organul de control de la rar, el afirmind (citez) "asta e regulamentara sigur", sterge putin geamul cu maneca, pune aparatul de masura pe geam si surpriza, arata 45(limita 70 sau 75). rezultat: amenda + certificat de inmatriculare confiscat. Intrebarea: cum e posibil sa fiu amendat pentru foliile care sunt conforme, montate la un service autorizat omologat rar in 2012? in 2014 cand am cumparat masina am fost la rar pentru a.mi lua certificat de autenticitate, cei de acolo cum au putut sa.mi elibereze documentul cu folia pe geam daca ei spun ca acum sunt in neregula? va rog sa ma lamuriti, de contestat cu siguranta am sa o fac. Nu mi-e greu sa dau folia jos si sa platesc amenda, e vorba de abuz din partea lor? nu e bun aparatul de masurat?? am gresit eu cu ceva? trebuia sa.mi cumpar aparat de masura a opacitatii?? am sanse in tribunal sau imi pierd timpul?? multumesc

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Andrei ai tot dreptul sa faci contestatie in termen de 15 zile iar un judecator va hotara daca agentul constatator impreuna cu inginerul RAR au avut dreptate sau nu!Acuma daca tu ai sanse sau nu in instanta nu avem cum sa-ti spunem acest lucru, dar avand in vedere ca fapta a fost constatata cu un aparat special conceput pentru asa ceva va fi un pic mai greu.Cel mult instanta poate sa verifice omologarea si metrologia aparatului respectiv, adica daca acesta este perfect legal si functional!

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. Folie auto
    De politiarutiera2 în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 19.05.2011, 16:53

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •