Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Sesizare CONSTANTA 'DRUM IN LUCRU' CORBU - SACELE

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    Sesizare CONSTANTA 'DRUM IN LUCRU' CORBU - SACELE

    Buna ziua in data de 23 septembrie 2015
    Indreptandu-ma spre Loc Sacele, Jud. Constanta, vad o plancarda intre Corbu si Sacele cu semnul “ DRUM IN LUCRU “ am incetinit deoarece asa se procedeaza dar am ramas uimit cand am vazut ca lucrarea se desfasura pe ambele sensuri de drum fara a avea vreun sens liber , angajatii mi-au facut semn sa trec cu toate ca amadoua sensurile erau date cu amorsa ( SMOALA ) . Am trecut coborand in sacele la locul unde aveam treaba am descoperit ca masina cu care circulam ( poza attach) era plina de SMOALA , vazand acest lucru m-am intors la locul unde se lucra si am vb cu un angajat al REGIEI AUTONOMA JUDETEANA DE DRUMURI SI PODURI CONSTANTA si mi s-a zis ca nu am ce sa vb cu el si ca trebuie sa vb cu seful de lucrare, am sunat in acel moment la numarul de fix al REGIEI AUTONOMA JUDETEANA DE DRUMURI SI PODURI CONSTANTA. Secretara mi-a spus ca ma va suna seful de lucrare , am asteptat cca 30 de minute si nu m-a sunat nimeni, am revenit cu un telefon la numarul de fix si mi s-a dat numarul sefului de lucrare 0731505033 . In timp ce am sunat pe numarul de fix un Domn a sosit la fata locului D.P.M.D.V. angajat al institutiei REGIA AUTONOMA JUDETEANA DE DRUMURI SI PODURI CONSTANTA, cu un autoturism marca Mitsubishi cu numarul de inatriculare B 55 NEY. Am sunat la numarul de telefon al sefului de lucrare si surpriza mare a fost ca a raspuns exact unul din oameni care mi-au spus sa vb cu seful de lucrare , m-am dus la seful de lucrare si l-am intrebat de ce lucreaza pe ambele sensuri de mers si spre uimirea mea a raspuns celalalt domn sosit la fata locului in timp ce vb pe tel fix spunandu-mi sa-mi vad de drum si ca nu am ce discuta eu cu ei , sa-mi iau talpasita si ca pot sa fac cate reclamatii vreau eu si unde vreau ca oricum il doare undeva . ATUNCI AM URCAT IN MASINA SI AM PLECAT LA SEDIUL REGIA AUTONOMA JUDETEANA DE DRUMURI SI PODURI CONSTANTA si mi s-a spus de catre paznic sa astept 10 min , am asteptat 45 min, am cedat si am plecat .
    IN TARA ASTA OAMENI CARE PLATESC ROVINIETE CHIAR NU AU NINIC DE SPUS ? Vine un domn de genul conducatorului autoturismului Mitsubishi si iti spune sa iti iei talasita si trebuie sa-I asculti sfatul ca oricum are dreptate deoarece in tara asta nu se face dreptate ?
    MASINA MEA ESTE MAZGALITA DE SMOALA , nu este vina mea este vina angajatilor respective care mi-au zis sa-mi iau talpasita. De ce trebuie sa vopsesc eu masina cand eu sunt de vina?
    TRAIM IN ROMANIA SI VREM CORECTITIDINE VA ROG REZOLVATI ACEASTA PROBLEMA ca ei se plimba cu jeep-uri si ii trateaza pe oameni cu cea mai mare lipsa de respect , poate din cauza salariilor mari pe care le au ..

    CINE IMI REZOLVA MIE PROBLEMA CU SMOALA DE PE MASINA ?????

    FACETI DREPTATE VA ROG am trimis acest email la mai multe institutii ale ROMANIEI oare poate cineva sa resolve aceasta problema minora cu masina si aceasta problema MAJORA cu angajatii ce se poarta asa cu noi oameni ce platim rovinietele?
    Astept raspuns!!!

    Gabriel MARIN

    Va multumesc ,

    O zi buna .
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	1.jpg 
Afișări:	199 
Mărime:	2,25 MB 
ID:	570   Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	2.jpg 
Afișări:	178 
Mărime:	2,91 MB 
ID:	571   Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	3.jpg 
Afișări:	195 
Mărime:	3,80 MB 
ID:	572   Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	4.jpg 
Afișări:	184 
Mărime:	3,00 MB 
ID:	573  

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Dupa ce va remediati problema cu ,curatul autoturismului la o firma autorizata si specializata in asa ceva , iar cu factura pe serviciile platite, cu imaginile atasate de dvs si martori daca au mai fost cu dvs puteti sa faceti o plangere in instanta fata de REGIEI AUTONOMA JUDETEANA DE DRUMURI SI PODURI CONSTANTA

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. incerc sa formulez o intrebare si nu stiu ce sa accesez pentr acest lucru
    De politiarutiera2 în forumul PERMISUL DE CONDUCERE
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 18.04.2015, 23:15
  2. intersectia drum judetean cu drum comunal este nedirijata?
    De capusa în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.04.2015, 11:37
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 23.12.2014, 21:53
  4. Intersectia de la podul constanta
    De politiarutiera2 în forumul LEGISLATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 17.10.2014, 00:23
  5. Program de lucru Brigada Politia Rutiera din Pipera
    De politiarutiera2 în forumul ACCIDENTE
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 26.02.2010, 20:29

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •